foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_bull Kokie yra reikalavimai radioaktyviųjų šaltinių fizinei saugai užtikrinti? foto_s
foto_s

Fiziniai ir juridiniai asmenys, ketinantys savo veikloje naudoti ar jau naudojantys uždaruosius radioaktyviuosius šaltinius (toliau – uždarasis šaltinis), privalo užtikrinti šių uždarųjų šaltinių fizinę saugą.

 

Lietuvos Respublikos teisės aktuose numatytas platus spektras įvairių saugumo užtikrinimo priemonių, kurios priklausomai nuo uždarojo šaltinio pavojingumo kategorijos (I – pavojingiausias, V – mažiausiai pavojingas) turi būti taikomos praktinėje veikloje su uždaraisiais šaltiniais. Uždarųjų šaltinių fizinei saugai užtikrinti paprastai naudojamos techninės, konstrukcinės ir administracinės fizinės saugos užtikrinimo priemonės. Techninėms priemonėms priskiriami technologiniai įrenginiai, užtikrinantys neteisėto patekimo prie šaltinių aptikimą, greitą ir patikimą informacijos perdavimą bei jos įvertinimą (vaizdo stebėjimo įranga, neteisėto patekimo prie šaltinių aptikimo įranga, darbuotojų tapatybės nustatymo įrenginiai ir pan.), konstrukcinėms priemonėms priskiriami technologiniai įrenginiai, užkertantys patekimą prie šaltinių (vandeninės putos, lipnios putos ir pan.) ir fiziniai barjerai (sienos, durys, langai, grotos ir pan.), apsaugantys šaltinius nuo pašalinių žmonių atsitiktinio ar neteisėto patekimo prie uždarųjų šaltinių, jų vagystės ar sabotažo, o administracines priemones sudaro darbo taisyklės, instrukcijos, įvairūs įstaigos vadovo įsakymai, užtikrinantys uždarųjų šaltinių fizinę saugą.

 

Techninių, konstrukcinių ir administracinių priemonių taikymas kiekvienu konkrečiu atveju gali skirtis. Natūralu, kad pavojingesnių uždarųjų šaltinių apsaugai naudojama daugiau techninių ir konstrukcinių priemonių, tačiau ne visuomet jas įmanoma panaudoti (pvz., dirbant su uždaraisiais šaltiniais lauko sąlygomis), todėl tokiais atvejais tenka labiau pasikliauti techninėmis ir administracinėmis priemonėmis – nepalikti uždarųjų šaltinių be priežiūros, užtikrinti patikimas ryšio priemones ir t. t.

 

Plačiau skaitykite Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2012 m. rugsėjo 26 d. įsakyme Nr. V-904 „Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2005 m. rugsėjo 7 d. įsakymo Nr. V-687 „Dėl Jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių fizinės saugos taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo".

  

Grįžti...

_________________________________________________________________________________________
Panašūs klausimai:

    • Kokia fizinės saugos sistema įstaigoje laikoma tinkama? Atsakymas...
    • Ar turi būti paskirtas darbuotojas, atsakingas už uždarųjų šaltinių fizinę saugą? Atsakymas...
    • Kokiais atvejais turi būti atliekamas darbuotojų tinkamumo patikrinimas? Atsakymas...
    • Kuo remiantis turi būti atliekamas fizinės saugos sistemos pažeidžiamumo vertinimas ir kas kiek laiko jis turi būti atliekamas? Atsakymas...

foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s