LT     /    EN
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Rašykite mums Versija spausdinimui
Ką reikia padaryti norint dehermetizuoti rentgeno vamzdį? Ar jį dehermetizavus, rentgeno aparatas bus išbrauktas iš licencijos priedo?

Jonizuojančiosios spinduliuotės generatorių eksploatacijos baigimo (dehermetizavimo) tvarka nustatyta Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2012 m. balandžio 11 d. įsakymu Nr. V-320 „Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 1999 m. kovo 5 d. įsakymo Nr. 102 „Dėl Jonizuojančiosios spinduliuotės generatorių eksploatacijos baigimo tvarkos“ pakeitimo“

 

Norint dehermetizuoti ir nurašyti rentgeno vamzdį, būtina sudaryti ne mažiau kaip trijų narių komisiją, kuri, laikydamasi darbų saugos reikalavimų, dehermetizuotų rentgeno vamzdį ar kitaip padarytų jį netinkamu naudoti ir surašytų laisvos formos jonizuojančiosios spinduliuotės generatoriaus eksploatacijos baigimo aktą (toliau – Aktas). Komisijos sudaryti nereikia tuo atveju, jei rentgeno vamzdį dehermetizavo ar kitaip padarė jį netinkamu naudoti įmonė, turinti licenciją ar laikinąjį leidimą montuoti jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinius. Akte turi būti nurodyta: jonizuojančiosios spinduliuotės generatoriaus tipas, gamyklinis numeris, pagaminimo data, rentgeno vamzdžio tipas, gamyklinis numeris, sunaikinimo būdas ir data. Komisijos surašytas Aktas turi būti patvirtintas įstaigos vadovo.


Šio akto kopiją per 10 darbo dienų būtina pateikti Radiacinės saugos centrui (RSC). RSC, gavęs Aktą, išbraukia rentgeno vamzdį iš Valstybės jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių ir darbuotojų apšvitos registro ir licencijos ar laikinojo leidimo vykdyti veiklą su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais priedo.

 

Rentgeno aparatas, dehermetizavus rentgeno vamzdį, nebus automatiškai išbrauktas iš licencijos ar laikinojo leidimo priedo. Sprendimas dėl rentgeno aparato išbraukimo iš licencijos ar laikinojo leidimo priedo bus priimtas tada, kai pareiškėjas pateiks Pripažinto nereikalingu arba netinkamu (negalimu) naudoti nematerialiojo ir ilgalaikio materialiojo turto nurašymo ir likvidavimo akto kopiją arba dokumento, patvirtinančio šio įrenginio perdavimą utilizavimą atlikusiai įmonei kopiją, vadovaujantis Radiacinės saugos direktoriaus 2018 m. spalio 19 d. įsakymo Nr. V-62 ,,Dėl dokumentų, būtinų veiklai su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais įteisinti, rengimo tvarkos aprašo patvirtinimo “ 37.5.2 punkto nuostatomis.

 

Grįžti...


Paieška
Naujienų prenumerata
Mus rasite
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.00 – 17.00 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)