LT     /    EN
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Rašykite mums Versija spausdinimui

Aktualijos
2015-03-02
Radiacinės saugos centras tobulina verslo priežiūros veiklą

Siekdamas tobulinti valstybinės radiacinės saugos priežiūrą, Radiacinės saugos centras prisijungė prie Ūkio ministerijos bei jaunųjų profesionalų programos (JPP) „Kurk Lietuvai“ projektų vadovų iniciatyvos ir skatina ūkio subjektus, kuriuose buvo atliktas radiacinės saugos reikalavimų inspekcinis patikrinimas, naudojantis Grįžtamojo ryšio sistema adresu http://inspect.ukmin.lt/ aktyviai išreikšti savo nuomonę apie atliktą patikrinimą.
2015-02-26
RSC organizavo Vadovybės apsaugos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos darbuotojų radiacinės saugos mokymus

Vykdydami radiologinių avarijų prevenciją ir siekdami gerinti valstybės institucijų pasirengimą reaguoti įvykus branduolinei, radiologinei avarijai ar radiologinio terorizmo atvejui Radiacinės saugos centro specialistai vasario 24 ir 26 d. Radiacinės saugos centre vedė Vadovybės apsaugos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos darbuotojų radiacinės saugos mokymus.
2015-02-23
Ar metalo laužą superkančios įmonės užtikrina superkamo metalo laužo radioaktyviosios taršos kontrolę?

Siekdamas apsaugoti darbuotojus, gyventojus bei aplinką nuo žalingo jonizuojančiosios spinduliuotės poveikio, Radiacinės saugos centras dar 2004 m. parengė bei Radiacinės saugos centro direktoriaus įsakymu patvirtino Metalo laužo, atliekų ir jas perdirbus gautos metalo produkcijos radioaktyviosios taršos kontrolės jų supirkimo ir perdirbimo vietose tvarką ir nuo to laiko nuolat vykdo šios veiklos priežiūrą. 2014 m. metalo laužą superkančiose įmonėse atlikti 42 patikrinimai.
2015-02-20
Dantų rentgeno aparato nuoma neatleidžia nuo prievolės vykdyti radiacinės saugos reikalavimus

Vis dažniau pasitaiko atvejų, kai licencijos turėtojai, pažeisdami radiacinę saugą reglamentuojančius teisės aktų reikalavimus, odontologijos kabinetus su darbui reikalingais dantų rentgeno aparatais išnuomoja kitiems ūkio subjektams. Tokie licencijos turėtojai pamiršta jiems nustatytas prievoles, t. y. išnuomoja patalpas su dantų rentgeno aparatais neįsitikinę, ar nuomininkai turi licenciją verstis veikla su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais (licenciją).
2015-02-19
Klaipėdoje pavogtas jonizuojančiosios spinduliuotės generatorius

Šių metų vasario 18 d. Radiacinės saugos centro Klaipėdos radiacinės saugos priežiūros ir kontrolės skyriaus specialistai gavo informaciją, jog vasario 16 d. naktį vagys, nupjovę gretimų patalpų lango metalines konstrukcijas, pateko į metalo laužą superkančios bendrovės sandėlį ir pavogė metalų sudėties analizatorių.
2015-02-12
Radiacinės saugos centre kvalifikaciją kelia Azerbaidžano muitinės specialistė

Vasario 2–balandžio 3 d. Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) nukreipimu Radiacinės saugos centre stažuosis Azerbaidžano muitinės specialistė Arzu Najafova, kuri atvyko susipažinti su Lietuvos maisto ir ne maisto produktų radiologinės kontrolės sistema.
2015-02-11
Radonas lemia didesnę apšvitą rūkantiems

Ne kartą esame girdėję raginimus nepiktnaudžiauti rūkalais, nes rūkymas skatina plaučių vėžio išsivystymą, tačiau apie tai, kad rūkantiems gresia dar ir didesnė rizika dėl gamtinių radono radioaktyviųjų dujų, turbūt žino ne kiekvienas.
2015-02-04
Rokiškio mieste rastas jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinis

Š. m. vasario 3 d. Bendrasis pagalbos centras informavo Radiacinės saugos centrą apie Rokiškio mieste Šatrijos gatvėje esančiame apleistame statinyje rastą dėžutę, pažymėtą jonizuojančiosios spinduliuotės ženklu.
Paieška
Naujienų prenumerata
Vartotojams
Mus rasite
Kalvarijų g. 153,
LT-08221, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 8.00 – 18.00 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 210 5816 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. (8 37) 33 3760 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. (8 46) 38 3308 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. (8 41) 52 4644 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)