LT     /    EN
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Rašykite mums Versija spausdinimui

Aktualijos
2017-02-10
Bendravimo su pacientais svarba atliekant radiologinius tyrimus

    Efektyvus bendravimas su pacientais yra neatsiejama sėkmingos medicininės praktikos dalis. Tinkamai pateikta informacija apie atliekamos radiologijos procedūros teikiamą naudą ir jonizuojančiosios spinduliuotės poveikį sveikatai padeda ugdyti teisingą visuomenės požiūrį į radiologijos tyrimus ir gebėjimą teisingai suprasti galimą jonizuojančiosios spinduliuotės poveikį.

2017-02-09
Įvykis Prancūzijos Flamanvilio atominėje elektrinėje pavojaus Lietuvos gyventojų sveikatai nekelia

     Nacionalinėje ir tarptautinėje spaudoje pasirodė informacija, kad apie 10 val. ryto vietos laiku (11 val. Lietuvos laiku) Prancūzijos Flamanvilio atominės elektrinės 1-ajame reaktoriuje nugriaudėjo sprogimas. Laikantis nustatytos saugumo procedūros buvo išjungtas jėgainės 1-asis reaktorius.

2017-02-08
Parengtos pagalbinių priemonių atliekant rentgenodiagnostikos procedūras veterinarijoje naudojimo rekomendacijos

    Radiacinės saugos centras parengė rekomendacijas, skirtas supažindinti su Radiacinės saugos veterinarijos praktikoje taisyklių priede pateiktomis pagalbinėmis priemonėmis, kurios gali būti naudojamos atliekant rentgenodiagnostikos procedūras, bei jų praktinio naudojimo galimybėmis.

2017-02-07
Susitikime su VĮ Radioaktyviųjų atliekų tvarkymo agentūros atstovais aptarti bendradarbiavimo klausimai

    Vasario 7 d. įvyko VĮ Radioaktyviųjų atliekų tvarkymo agentūros ir Radiacinės saugos centro atstovų susitikimas, kurio metu aptarti bendradarbiavimo veiksmai radus paliktąjį jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinį ar įvykus radiologinei avarijai, taip pat aktualūs visuomenės informavimo, kokybės vadybos sistemos tobulinimo ir kiti klausimai.

2017-01-25
Radiacinės saugos centras kviečia savivaldybes bendradarbiauti ieškant galimai pamirštų ar paliktų radioaktyviųjų šaltinių

     Teritorijose, kuriose ankstesniais metais buvo įsikūrę sovietinės armijos daliniai ar kitos paskirties įmonės, galėjo būti naudojamos įvairios, taip pat ir radioaktyviosios medžiagos.

 

     Siekdami apsaugoti gyventojus nuo galimos jonizuojančiosios spinduliuotės rizikos bei norėdami nustatyti galimai užterštas teritorijas 2013 m. Radiacinės saugos centro specialistai kreipėsi į visų Lietuvoje esančių 60 savivaldybių administracijas, prašydami nurodyti teritorijas, kuriose, jų turimais duomenimis ar įtarimu būtų tikslinga atlikti pamirštų ar paliktų jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių paieškas.

2017-01-18
Radiacinės saugos centras neleido įvežti radioaktyviosiomis medžiagomis užteršto biokuro

    Radiacinės saugos centras, siekdamas įvertinti, kaip biokuro tiekėjai laikosi 2015 m. liepos 9 d. įsakymu Nr. V-841 „Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2013 m. kovo 12 d. įsakymo Nr. V-250 „Dėl Medienos kuro pelenų, užterštų Cs137 radionuklidu, naudojimo ir tvarkymo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo“ patvirtintų reikalavimų, sausio 11–12 d. atliko biokuro tiekėjų, kurie ketino į Lietuvos Respubliką iš Baltarusijos Respublikos įvežti medienos pjuvenų granules bei durpių briketus, valstybinę radiacinės saugos kontrolę.

2017-01-11
Atestuoti nauji radiacinės saugos lektoriai

    Sausio 5 d. Radiacinės saugos centre įvyko Atestavimo komisijos posėdis, kurio metu komisijos nariai svarstė pretendentų pateiktus prašymus tapti atestuotais radiacinės saugos lektoriais ir įvertino asmenų, siekiančių tapti lektoriais, galinčiais skaityti paskaitas radiacinės saugos temomis, žinias ir vienbalsiai nutarė atestuoti ir suteikti teisę mokyti radiacinės saugos 3 naujiems lektoriams.

2017-01-09
Radiacinės saugos centro kolektyvas dalyvavo kalėdinėse labdaros akcijose

     Gruodžio mėnesį Radiacinės saugos centro darbuotojai, įsigydami labdaros ir paramos fondo „Rugutė“ savanorių sukurtų kalėdinių suvenyrų, stengėsi prisidėti prie vaikų, sergančių onkologinėmis ligomis, gydymo ir šventinės nuotaikos kūrimo.

Paieška
Naujienų prenumerata
Vartotojams
Mus rasite
Kalvarijų g. 153,
LT-08221, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.00 – 17.00 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 210 5816 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. (8 37) 33 3760 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. (8 46) 38 3308 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. (8 41) 52 4644 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)