LT     /    EN
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Rašykite mums Versija spausdinimui

Aktualijos
2017-05-03
Radiacinės saugos centro specialistai susitiko su Tauragės rajono bendruomenės nariais ir pedagogais

     Balandžio 24 d. Radiacinės saugos centro specialistai, siekdami šviesti radiacinės saugos klausimais Lietuvos gyventojus, lankėsi Tauragėje, kur bendradarbiaudami su Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru surengė susitikimą su Tauragės gyventojais. Susitikimo metu buvo pristatyta, kas yra jonizuojančioji spinduliuotė, kaip vykdoma radiacinės saugos ir gyventojų apšvitos stebėsena, apžvelgtos įvykusios branduolinės ir radiologinės avarijos. Gyventojai domėjosi jonizuojančiosios spinduliuotės savybėmis, jų taikymu įvairiose srityse, dalijosi savo patirtimi bei prisiminimais, kur ir kaip jiems yra tekę susidurti su jonizuojančiąja spinduliuote.

 

     Tą pačią dieną Radiacinės saugos centro specialistai Tauragės pagalbos mokytojui ir mokiniui centre susitiko su Tauragės rajono pedagogais ir atkreipė pedagogų dėmesį į radiacinės saugos kultūros svarbą mokymo įstaigose, mokinių žinių lygį (ką jie turėtų žinoti apie jonizuojančiąją spinduliuotę) bei pristatė metodus, kaip radiacinės saugos temos galėtų būti dėstomos skirtingo amžiaus moksleiviams. Dažnai trūksta aiškaus supratimo, kad radioaktyvumas yra mus supančio pasaulio dalis, jis naudojamas įvairiose veiklos srityse – ne tik atominės energijos gamyboje, bet ir rentgenodiagnostikoje, branduolinėje medicinoje ir spindulinėje terapijoje, pramonėje, atliekant mokslinius tyrimus ir pan.

 

    Europos Komisijos iniciatyva ir siekiant, kad žmonės suvoktų ne tik jonizuojančiosios spinduliuotės keliamą pavojų, bet ir tai, kad ji gali būti saugiai naudojama, Europos Sąjungos šalių mokytojams buvo parengtas moksliškai pagrįstas ir objektyvus informacijos vadovas – komplektas „Spinduliuotė ir radiacinė sauga“, skirtas mokymo įstaigoms, kuriose radiacinės saugos temos įtrauktos į atitinkamas mokymo programas. 2000 m. Radiacinės saugos centras, bendradarbiaudamas su Švedijos radiacinės saugos institutu, išvertė šį leidinį į lietuvių kalbą ir pritaikė lietuviškoms mokykloms. 2000 m. Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija (toliau – Švietimo ir mokslo ministerija) leido mokyklose naudoti leidinį „Spinduliuotė ir radiacinė sauga“ įvairaus amžiaus vaikus supažindinant su jonizuojančiąja spinduliuote ir radiacine sauga. Bendradarbiaujant su Švietimo ir mokslo ministerija šio leidinio kopijos buvo išdalytos visoms šalies mokykloms, o pedagogai skatinti naudoti leidinį dėstant mokiniams aktualias radiacinės saugos temas.

 

    Radiacinės saugos centras daug dėmesio skiria visuomenės švietimui radiacinės saugos klausimais, o ypač – formuojant jaunimo žinias apie radiacinę saugą. Moksleivių švietimas radiacinės saugos temomis jau prieš keletą dešimtmečių tapo aktualus įvairiose užsienio šalyse (Japonijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Prancūzijoje, Ukrainoje ir kt.). Už radiacinę ar branduolinę saugą atsakingos institucijos, bendradarbiaudamos su kitomis institucijomis (pvz., aplinkos apsaugos agentūromis, laboratorijomis, institutais ir pan.), rengia metodinę medžiagą, kaip mokytojai turėtų supažindinti moksleivius su jonizuojančiąja spinduliuote.Paieška
Naujienų prenumerata
Mus rasite
Kalvarijų g. 153,
LT-08221, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.00 – 17.00 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 210 5816 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. (8 37) 33 3760 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. (8 46) 38 3308 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. (8 41) 52 4644 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)