LT     /    EN
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Rašykite mums Versija spausdinimui

Aktualijos
2017-06-22
Radiacinės saugos centras dalyvavo Tarptautinės atominės energetikos agentūros avarinės parengties pratybose ConvEx -3 (2017)

         Radiacinės saugos centras 2017 m. birželio 21–22 d. dalyvavo Tarptautinės atominės energetikos agentūros (toliau – TATENA) organizuotose avarinės parengties pratybose ConvEx-3 (2017). Pratybų metu buvo siekiama:

 

  • įvertinti galimybę taikyti Valstybinį gyventojų apsaugos branduolinės avarijos atveju planą (toliau – Planas), įvykus avarijai už Lietuvos teritorijos ribų;
  • įvertinti institucijų galimybes įgyvendinti Plane priskirtas funkcijas;
  • patikrinti branduolinės avarijos ir jos padarinių vertinimo bei prognozavimo galimybes;
  • įvertinti nacionalinių laboratorijų galimybes atliekant TATENA pateiktų aplinkos mėginių matavimus;
  • patikrinti informacijos apsikeitimo funkcionalumą ir bendradarbiavimo galimybes tarp Lietuvos institucijų;
  • patikrinti informacijos teikimo visuomenei koordinavimo galimybes.

 

        Pratybose dalyvavo 82 šalys ir 11 tarptautinių organizacijų. Lietuvoje pratybose taip pat dalyvavo Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos Nacionalinio saugumo ir krizių valdymo skyrius, Aplinkos apsaugos agentūra, Valstybinė atominės energetikos saugos inspekcija, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos ir Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba.

 

        Pratybų metu buvo imituojama sunkioji branduolinė avarija Europos Sąjungos valstybėje, galinti turėti tarpvalstybinį poveikį.

 

         Per pratybas buvo aktyvuotas Radiacinės saugos centro Ekstremalių situacijų operacijų centras (toliau – Centras). Centras vertino gaunamus pranešimus apie avarinę situaciją branduolinėje elektrinėje, rengė pranešimus gyventojams, apie minėtą įvykį informavo Valstybinę sienos apsaugos tarnybą prie Vidaus reikalų ministerijos, Muitinės departamentą prie Finansų ministerijos, Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą ir atkreipė dėmesį į tai, kad būtina sugriežtinti iš avarijos zonos atvykstančio transporto, krovinių ir žmonių radiologinę kontrolę. Pratybų metu buvo atliktas vandens bandinio ištyrimas ir pateikta ataskaita apie nustatytus radionuklidus, rengta radionuklidų pernašų prognozė.

 

         Dalyvavimas tarptautinio lygio avarinės parengties pratybose padeda geriau pasirengti reaguoti į branduolines avarijas ir galimas jų pasekmes Lietuvos gyventojams.Paieška
Naujienų prenumerata
Mus rasite
Kalvarijų g. 153,
LT-08221, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.00 – 17.00 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 210 5816 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. (8 37) 33 3760 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. (8 46) 38 3308 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. (8 41) 52 4644 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)