LT     /    EN
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Rašykite mums Versija spausdinimui

Aktualijos
2018-09-18
Patvirtintas sveikatos apsaugos ministro įsakymas dėl radionuklidų nebekontroliuojamųjų radioaktyvumo lygių medžiagoms, susidarančioms veiklos su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais metu

     Siekiant perkelti į Lietuvos Respublikos nacionalinę teisę direktyvos 2013/59/Euratomas, kuria nustatomi pagrindiniai saugos standartai siekiant užtikrinti apsaugą nuo jonizuojančiosios spinduliuotės apšvitos keliamų pavojų, 2018 m. rugpjūčio 27 d. Sveikatos apsaugos ministras įsakymu Nr. V-940 patvirtino Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2011 m. spalio 7 d. įsakymo Nr. V-892 „Dėl Radionuklidų nebekontroliuojamųjų radioaktyvumo lygių medžiagoms, susidarančioms veiklos su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais metu, išskyrus tokią veiklą branduolinės energetikos srityje, nustatymo ir taikymo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimą.

 

Esminiai pakeitimai:

  • reglamentuojama, kad medžiagas ir atliekas suderinus su Radiacinės saugos centru galima pakartotinai naudoti, perdirbti ar šalinti, nebetaikant radiacinės saugos reikalavimų, jei aktyvumo koncentracija jose neviršija nebekontroliuojamųjų radioaktyvumo lygių, išreikštų nebekontroliavimo aktyvumo koncentracijos vertėmis arba sąlyginių nebekontroliuojamųjų radioaktyvumo lygių.

 

  • įtvirtinamos nuostatos, kada nebekontroliavimo aktyvumo koncentracijos vertės netaikomos:

 

1) medžiagoms ar atliekoms, susidariusioms perdirbant gamtinės kilmės radioaktyviąsias medžiagas, kai tokios medžiagos ar atliekos kaip sudedamosios dalys maišomos su kitomis neradioaktyviosiomis medžiagomis gaminant statybines medžiagas;

2) medžiagoms ar atliekoms, susidariusioms perdirbant gamtinės kilmės radioaktyviąsias medžiagas, kai jos patenka į geriamąjį vandenį ir gali nulemti gyventojų apšvitą.

 

  • Reglamentuojama, kad medžiagų ir atliekų, numatomų pakartotinai naudoti, perdirbti ar šalinti konkrečiu būdu, aktyvumo koncentraciją mažinti jas praskiedžiant ar maišant su neradioaktyviosiomis medžiagomis ir atliekomis, galima tik tuo atveju, kai maišymas vyksta operacijų, būdingų konkrečiam technologiniam procesui, metu arba konkrečiu medžiagų ar atliekų pakartotinio naudojimo, perdirbimo ar šalinimo atveju, suderinus su Radiacinės saugos centru.

 

    Su Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2011 m. spalio 7 d. įsakymo Nr. V-892 „Dėl Radionuklidų nebekontroliuojamųjų radioaktyvumo lygių medžiagoms, susidarančioms veiklos su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais metu, išskyrus tokią veiklą branduolinės energetikos srityje, nustatymo ir taikymo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimu galite susipažinti čia.


Paieška
Naujienų prenumerata
Mus rasite
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.00 – 17.00 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)