LT     /    EN
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Rašykite mums Versija spausdinimui

Aktualijos
2019-07-25
Rengdamasis Baltarusijos atominės elektrinės veiklos pradžiai Radiacinės saugos centras organizuoja susitikimus su gyventojais

     Viešai Baltarusijos Respublikos skelbiamoje informacijoje nurodoma, kad pirmasis Baltarusijos atominės elektrinės (toliau – Baltarusijos AE) reaktorius pradės veikti šį rudenį. Suprantama, kad gyventojams didelį susirūpinimą kelia arti Lietuvos sienos pradėsianti veikti atominė elektrinė bei jos keliamas pavojus branduolinės avarijos atveju.

 

     Siekdami supažindinti Lietuvos gyventojus, gyvenančius arti Baltarusijos AE, su galimomis grėsmėmis, jeigu joje įvyktų branduolinė avarija, ir juos informuoti apie tokių avarijų metu taikomas apsaugos priemones š. m. liepos 24 d. Radiacinės saugos centras kartu su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento ir Švenčionių rajono savivaldybės administracijos atstovais organizavo susitikimą su Magūnų seniūnijos gyventojais.

 

    Susitikimo metu buvo aptarti avarinės apšvitos keliami pavojai sveikatai, gyventojų perspėjimas ir informavimas bei skubūs veiksmai, kuriuos pirmiausiai reikėtų atlikti įvykus branduolinei avarijai (slėpimasis, evakavimas, skydliaukės apsauga, maisto ir geriamojo vandens naudojimo apribojimai).

 

     Gyventojai aktyviai dalyvavo diskusijoje, klausė kaip būtų organizuojamas jų evakavimas, skydliaukės apsauga nuo radioaktyviojo jodo, apsirūpinimas maistu ir geriamuoju vandeniu, užtikrinta turto apsauga ir kt. Jie taip pat buvo supažindinti su atsakingųjų valstybės institucijų veikla rengiantis Baltarusijos AE eksploatacijos pradžiai bei spalio mėnesį vyksiančiomis valstybės lygio funkcinėmis pratybomis, kurių metu bus imituojama branduolinė avarija, dėl kurios reikės gyventojus perspėti ir informuoti, evakuoti, dezaktyvuoti ir kt. Šiose pratybose dalyvaus ir Švenčionių rajono savivaldybės gyventojai.

 

     Atsižvelgiant į aktyvų gyventojų dalyvavimą ir išsakytus pageidavimus, Radiacinės saugos centras ir toliau organizuos panašius susitikimus su kitų seniūnijų gyventojais, gyvenančiais arčiausiai Baltarusijos AE.

 Paieška
Naujienų prenumerata
Mus rasite
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.00 – 17.00 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)