LT     /    EN
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Rašykite mums Versija spausdinimui

Aktualijos
2019-09-19
Susitikime su Ignalinos rajono savivaldybės gyventojais aptartas branduolinės energetikos objektų poveikis gyventojų saugai ir aplinkai

    Pastaruoju metu sparčiai vykdomi Ignalinos atominės elektrinės (Ignalinos AE) eksploatavimo nutraukimo darbai, todėl Lietuvos gyventojus domina, ar jie radiacinės saugos požiūriu vyksta saugiai, ar neturi įtakos maisto produktų, jų žaliavų ir geriamojo vandens užterštumui radioaktyviosiomis medžiagomis, kas lemtų nepagrįstą gyventojų apšvitą.

 

    Siekdami informuoti gyventojus Lietuvos branduolinės energetikos objektų poveikio gyventojų saugai ir aplinkai klausimais, Radiacinės saugos centras (RSC) kartu su Valstybine atominės energetikos saugos inspekcija (VATESI) rugsėjo 18 d. surengė susitikimą su Ignalinos rajono savivaldybės gyventojais  „Branduolinės energetikos objektų poveikis gyventojų saugai ir aplinkai“.

 

    VATESI atstovas skaitė pranešimą „Ignalinos atominės elektrinės eksploatavimo nutraukimo saugos užtikrinimas“, kurio metu aptarė, kaip vykdant Ignalinos AE eksploatavimo nutraukimą ir radioaktyviųjų atliekų tvarkymą yra užtikrinama branduolinė ir radiacinė sauga, o RSC atstovė skaitė pranešimą „Gyventojų apšvitos stebėsena ir jos rezultatai“ ir susitikimo dalyvius supažindino su Lietuvos gyventojų iš visų galimų šaltinių patiriama apšvita ir jos vertinimo rezultatais.

 

   Susitikimo su Ignalinos rajono savivaldybės gyventojais metu RSC ir VATESI atstovai atsakinėjo į gyventojų užduotus klausimus, taip pat buvo dalijami RSC išleisti leidiniai, skirti pasirengimui raguoti į branduolines avarijas.

 

   Tikimasi, kad šis susitikimas padės gerinti Ignalinos rajono savivaldybės gyventojų informuotumą apie radiacinės saugos priemones, taikomas užtikrinant gyventojų saugą nuo galimo žalingo jonizuojančiosios spinduliuotės poveikio.Paieška
Naujienų prenumerata
Mus rasite
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)