LT     /    EN
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Rašykite mums Versija spausdinimui

Aktualijos
2019-10-03
Radiacinės saugos centras dalyvauja valstybinio lygio civilinės saugos funkcinėse pratybose

    Š. m. spalio 1–4 d. Radiacinės saugos centras kartu su kitomis institucijomis dalyvauja Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau – PAGD) organizuotose valstybinio lygio civilinės saugos pratybose „Civilinės saugos sistemos subjektų veiksmai įvykus branduolinei avarijai Baltarusijos Respublikos teritorijoje esančioje atominėje elektrinėje“ (toliau – pratybos). Šių funkcinių pratybų tikslas – tobulinti ir praktiškai įtvirtinti civilinės saugos sistemos subjektų įgūdžius vykdant Valstybiniame gyventojų apsaugos plane branduolinės ar radiologinės avarijos atveju (toliau – Valstybinis planas) numatytas funkcijas.

 

   Pratybose dalyvauja 24-ios institucijos, kurios branduolinės avarijos atveju pagal Valstybinį planą turėtų vykdyti numatytas funkcijas. Taip pat pratybose dalyvauja savivaldybės, esančios 30 km zonoje nuo Baltarusijos atominės elektrinės: Švenčionių ir Vilniaus rajonų savivaldybės, taip pat Šalčininkų, Varėnos, Zarasų rajonų ir Kalvarijos savivaldybės.

 

   Pratybų metu numatoma patikrinti gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos veikimą, gyventojų evakavimo, evakuotų gyventojų apšvitos kontrolės ir dezaktyvavimo (švarinimo) veiksmus bei skydliaukės blokavimą stabiliuoju jodu. Taip pat numatoma organizuoti laikinąjį gyventojų perkėlimą, atlikti radiacinę žvalgybą iš oro bei vykdyti antžeminę radiacinę žvalgybą.

 

   Radiacinės saugos centras pratybų metu vertina galimą poveikį Lietuvos gyventojams bei teikia rekomendacijas dėl apsaugomųjų veiksmų taikymo, pavyzdžiui, evakavimo, skydliaukės blokavimo stabiliuoju jodu, slėpimosi, taip pat koordinuoja PAGD žvalgybinių grupių ėminių atrinkimo strategiją, antžeminės ir radiacinės žvalgybos iš oro atlikimą bei organizuoja ir koordinuoja radiologinių tyrimų atlikimą. Radiacinės saugos centras pratybų metu taip pat užtikrina gyventojų apšvitos ir dezaktyvavimo kokybės kontrolę bei teikia šias funkcijas vykdančioms institucijoms pasiūlymus dėl apšvitos mažinimo.

 

   Pratybose dalyvauja vertintojai ir stebėtojai iš Didžiosios Britanijos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos.

 

   Daugiau informacijos apie vykstančias pratybas galima rasti Lietuvos pasirengimui ekstremalioms situacijoms skirtoje interneto svetainėje: https://www.lt72.lt


..Paieška
Naujienų prenumerata
Mus rasite
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.00 – 17.00 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)