foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s

foto_s foto_bull Aktualijos foto_s
foto_s
foto
2019-10-23
Susitikime su Visagino savivaldybės gyventojais aptartas branduolinės energetikos objektų poveikis gyventojų saugai ir aplinkai

   Pastaruoju metu sparčiai vykdomi Ignalinos atominės elektrinės (Ignalinos AE) eksploatavimo nutraukimo darbai, todėl Lietuvos gyventojus domina, ar jie radiacinės saugos požiūriu vyksta saugiai, ar neturi įtakos maisto produktų, jų žaliavų ir geriamojo vandens užterštumui radioaktyviosiomis medžiagomis, kas lemtų nepagrįstą gyventojų apšvitą.

 

   Siekdami informuoti gyventojus Lietuvos branduolinės energetikos objektų poveikio gyventojų saugai ir aplinkai klausimais, Radiacinės saugos centras (RSC) kartu su Valstybine atominės energetikos saugos inspekcija (VATESI) 2019 m. spalio 22 d. surengė susitikimą „Branduolinės energetikos objektų poveikis gyventojų saugai ir aplinkai“ su Visagino savivaldybės gyventojais.

 

    VATESI viršininko pavaduotojas radiacinei saugai Darius Lukauskas skaitė pranešimą „Ignalinos atominės elektrinės eksploatavimo nutraukimo saugos užtikrinimas“, kurio metu aptarė, kaip vykdant Ignalinos AE eksploatavimo nutraukimą ir radioaktyviųjų atliekų tvarkymą yra užtikrinama branduolinė ir radiacinė sauga, o RSC Gyventojų apšvitos stebėsenos skyriaus vedėja Rima Ladygienė skaitė pranešimą „Gyventojų apšvitos stebėsena ir jos rezultatai“ ir susitikimo dalyvius supažindino Radiacinės saugos centro atliekamais tyrimais, Lietuvos gyventojų iš visų galimų šaltinių patiriama apšvita ir jos vertinimo rezultatais.

 

    Susitikimo su Visagino savivaldybės gyventojais metu RSC ir VATESI atstovai atsakinėjo į gyventojų užduotus ir iš anksto pateiktus klausimus, taip pat buvo dalijami RSC išleisti leidiniai, skirti pasirengimui raguoti į branduolines avarijas.

 

    Paminėtina, kad šį rudenį taip pat organizuoti susitikimai „Branduolinės energetikos objektų poveikis gyventojų saugai ir aplinkai“ su Ignalinos ir Zarasų rajonų savivaldybių gyventojais.

 

    Tikimasi, kad tokie susitikimai padės gerinti aukščiau minėtų savivaldybių gyventojų informuotumą apie radiacinės saugos priemones, taikomas užtikrinant gyventojų saugą nuo galimo žalingo jonizuojančiosios spinduliuotės poveikio.foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)

foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s