foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s

foto_s foto_bull Aktualijos foto_s
foto_s
foto
2019-10-28
Nustatyta, kad AB „Palemono keramika“ deginama mediena nėra radioaktyvi

    Spalio 22 d. Palemono gyventojai, išvydę rūkstančius tamsius dūmus, iškvietė specialiąsias tarnybas įtardami, kad AB „Palemono keramikos“ gamykloje deginama mediena gali būti radioaktyvi.

    Radiacinės saugos centro specialistai gamyklos teritorijoje patikrino radioaktyvumo lygį, kuris neviršijo gamtinio fono, ir tyrimams atrinko įvairių rūšių medienos kuro žaliavos mėginius. Ištyrus mėginius nustatyta, kad juose radioaktyviojo cezio (137Cs) kiekiai yra labai maži, tokie, kaip įprastai būna lietuviškos kilmės medienoje, ir nesiekė daugiau nei 3 Bq/kg.

    Teisės aktais reglamentuojamas tik iš trečiųjų šalių (Baltarusijos Respublikos, Ukrainos ir Rusijos Federacijos Kalugos, Tulos, Briansko ir Oriolo sričių), kurių teritorijos po avarijos Černobylio atominėje elektrinėje buvo labai užterštos, importuojamos kurui skirtos medienos ir durpių radioaktyvusis užterštumas 137Cs radionuklidu. Medienos ir durpių kurui, importuojamam iš šių teritorijų, pasienio kontrolės postuose privalu pateikti dokumentus, įrodančius, kad medienos ar durpių kuro užterštumas neviršija Lietuvos teisės aktais nustatyto leistino lygio (30 Bq/kg), ir tik tada medienos ar durpių krovinys gali patekti į Lietuvos Respublikos teritoriją. Tokia kontrolė užtikrina, kad į Lietuvą nepateks užteršto medienos ar durpių kuro, kuris galėtų lemti papildomą gyventojų apšvitą.

    Medienos ar durpių kurą naudojančioms įmonėms taip pat yra nustatyta atlikti susidariusių pelenų užterštumo tyrimus, siekiant nustatyti, ar įmonėse nesusidaro pelenų, kurie būtų labiau užteršti 137Cs radionuklidu ir būtų netinkami naudoti žemės ūkyje dirvoms tręšti. Įmonių atliktų tyrimų rezultatai tikrinami radiacinės saugos priežiūros patikrinimų metu. Per pastaruosius dvejus metus žymesnių pažeidimų medienos ar durpių kurą naudojančiose įmonėse nenustatyta.


foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)

foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s