LT     /    EN
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Rašykite mums Versija spausdinimui

Aktualijos
2020-01-27
Pramonės įmonėse, kuriose gali būti naudojamos medžiagos, turinčios gamtinių radioaktyviųjų medžiagų, vertinama radiacinė sauga

    Įprasta manyti, kad gyventojams pavojų kelia atominės elektrinės, radioaktyviųjų atliekų saugyklos ar medicinoje naudojami rentgeno aparatai. Tačiau gyventojai apšvitą gali patirti ir dėl kai kuriose pramonės srityse naudojamų žaliavų ar medžiagų, turinčių gamtinių radioaktyviųjų medžiagų. Tokios pramonės sritys, kuriose naudojamos ar susidaro gamtinių radioaktyviųjų medžiagų, yra kalnakasyba, naftos ar dujų gavyba, ketaus pramonė, trąšų gamyba ir kt. Lietuvoje taip pat yra pramonės įmonių, kurios naudoja žaliavas, turinčias gamtinių radioaktyviųjų medžiagų, todėl yra svarbu įvertinti, ar šiose įmonėse užtikrinama darbuotojų radiacinė sauga ir ar dėl įmonės veiklos gyventojai nepatiria papildomos apšvitos.

 

    Radiacinės saugos centro specialistai vienoje trąšas gaminančių įmonių radiacinės saugos požiūriu įvertino, kokias gamtinių radioaktyviųjų medžiagų turinčias žaliavas įmonė naudoja trąšų gamyboje ir kokie gamtinių radioaktyviųjų medžiagų kiekiai yra susidariusiose atliekose. Vienos rūšies žaliavoje gamtinių radioaktyviųjų medžiagų aktyvumo koncentracija buvo tokio lygio, kai apie vykdomą veiklą privaloma pranešti Radiacinės saugos centrui ir nustatyti, kokią apšvitą dėl šių medžiagų naudojimo gali patirti gyventojai ir dirbantieji.

 

    Įmonė atliko įvertinimą ir Radiacinės saugos centrui pateikė rezultatus, įrodančius, kad dėl veikloje naudojamų žaliavų, turinčių gamtinių radioaktyviųjų medžiagų, nei dirbantieji, nei gyventojai nepatiria papildomos apšvitos.

 

    Radiacinės saugos centras, įvertinęs pateiktą informaciją, nusprendė, kad šiuo atveju radiacinė sauga yra užtikrinta ir veiklos įteisinti nereikia. Susidariusiose atliekose gamtinių radioaktyviųjų medžiagų koncentracija neviršijo teisės aktuose nustatytų lygių.

 

    Radiacinės saugos centro specialistai planuoja apsilankyti ir kitose įmonėse, kuriose naudojamos arba susidaro gamtinių radioaktyviųjų medžiagų, ir tokių įmonių veiklą įvertinti radiacinės saugos požiūriu.


Paieška
Naujienų prenumerata
Mus rasite
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)