foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s

foto_s foto_bull Aktualijos foto_s
foto_s
foto
2020-04-24
Gaisrai Černobylio zonoje pavojaus Lietuvos gyventojų sveikatai nekelia

   Radiacinės saugos centro specialistai toliau stebi susidariusią situaciją dėl Černobylio zonos miškuose siaučiančių gaisrų. Taip pat stebimi Baltarusijoje ir Ukrainoje esančių radiologinio monitoringo stočių duomenys, kurie radiacinio fono pokyčio nefiksuoja.

 

   Balandžio 24 d. Ukrainos atsakingosios institucijos pranešė, kad dėl stipraus vėjo gūsių Černobylio zonoje atsinaujino du gaisro židiniai, kuriems lokalizuoti skiriamos didžiausios pastangos. Taip pat nurodoma, kad tebegesinamos kitos rusenančios vietos. Pasitelkiant sunkiąją inžinerinę techniką toliau įrenginėjamos priešgaisrinės mineralizuotos juostos, kurios leidžia pasiekti atokiausius ugnies židinius, bei užkirsti kelią jiems plisti.

 

  Černobylio atominei elektrinei, panaudoto branduolinio kuro saugyklai bei kitiems Černobylio zonoje esantiems svarbiems objektams pavojaus nėra, jonizuojančiosios spinduliuotės lygis Černobylio zonoje bei Kijeve neviršija leistino lygio. 

 

  Radiacinis fonas Lietuvoje yra nepakitęs. Apie bet kokius radiacinio fono pakitimus Lietuvoje gyventojai bus nedelsiant informuojami.

 

  Vadovaujantis Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, artimiausiomis dienomis Lietuvoje vyraus šiaurės ir vakarų vėjai, todėl gaisro metu susidarę dūmai Lietuvos teritorijos nepasieks.

 

  Radiacinės saugos centras prašo gyventojų vadovautis tik oficialia institucijų teikiama informacija, o kilus klausimų dėl radiacinės saugos ar situacijos Ukrainoje, kreiptis į Radiacinės saugos centrą tel. +37065823771, el. paštu rsc@rsc.lt arba susipažinti su informacija interneto svetainėje www.rsc.lt.


foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)

foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s