foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s

foto_s foto_bull Aktualijos foto_s
foto_s
foto
2020-04-29
Mažinama administracinė našta verslo subjektams

 

   Pastaruoju metu Radiacinės saugos centras informuoja kai kuriuos veiklos vykdytojus, kad jų turimos licencijos vykdyti veiklą su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais panaikinamos, o tokia veikla – registruojama. Tai sukelia daug neaiškumų veiklos vykdytojams, nes jie mano, kad panaikinamas jų veiklos įteisinimas.

 

   Atkreipiame dėmesį, kad 2018 m. rugsėjo 1 d. įsigaliojus naujai Radiacinės saugos įstatymo redakcijai jo priede nustatytos registruojamos veiklos rūšys. Tai yra, tos veiklos, kurių pobūdis yra mažiau pavojingas ir su tokiomis veiklomis susijusi rizika kelia mažesnį pavojų žmonių sveikatai dėl jonizuojančiosios spinduliuotės, yra registruojamos. Lietuvoje tokių veiklų daugiausiai vykdoma odontologinėje praktikoje naudojant intraoralinius dantų rentgeno aparatus.

 

   Šiuo metu, Radiacinės saugos centras, vykdydamas Radiacinės saugos įstatymo nuostatas, peržiūri anksčiau išduotas licencijas ir, jeigu pagal išduotas licencijas vykdomos veiklos atitinka šio įstatymo 1 priede nurodytas registruojamos veiklos rūšis (ar rūšį), tokių licencijų galiojimas yra panaikinamas, o veikla registruojama. Apie tai veiklos vykdytojai informuojami raštu, kuriame išsamiai paaiškinama, ką tai reiškia.

 

   Gavus tokį raštą, prašome labai atidžiai perskaityti jame pateiktą informaciją.

 

   Atkreipiame dėmesį, kad jeigu iki 2020 m. rugsėjo 1 d. planuojate pradėti vykdyti veiklą su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais, kuri gali būti vykdoma tik turint licenciją, pvz., įsigyti ir naudoti panoraminę rentgeno įrangą arba tūrinės kompiuterinės tomografijos įrangą, prašome per 5 darbo dienas nuo rašto gavimo dienos apie tai pranešti raštu Radiacinės saugos centrui. Tokiu atveju sprendimas dėl licencijos galiojimo panaikinimo ir veiklos registravimo bus atidėtas iki 2020 m. rugsėjo 1 d.

 

   Vykdant registruotą veiklą, nereikia kreiptis į Radiacinės saugos centrą, teikiant prašymą pakeisti licencijos priedą, nes registruotos veiklos atveju tokio priedo nėra, registruojamas tik veiklos pobūdis. Tačiau sveikatos apsaugos ministro nustatyta tvarka išlieka prievolė teikti duomenis Valstybės jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių ir darbuotojų apšvitos registrui.

 

   Atkreipiame dėmesį, kad veiklos su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais registravimas neatleidžia veiklos įmonių nuo pareigos laikytis teisės aktuose nustatytų radiacinės saugos reikalavimų. Šių reikalavimų vykdymo kontrolę Radiacinės saugos centras vykdys atlikdamas valstybinę radiacinės saugos priežiūrą.


foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)

foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s