foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s

foto_s foto_bull Aktualijos foto_s
foto_s
foto
2020-09-08
Įsigaliojo Europos Komisijos įgyvendinimo reglamentas: radiologinė kontrolė išlieka privaloma

    2020 m. rugpjūčio 5 d. Europos Komisija patvirtino įgyvendinimo reglamentą, kuris nustato sąlygas, reglamentuojančias trečiųjų šalių kilmės maisto produktų ir pašarų importą po Černobylio atominės elektrinės (toliau – Černobylio AE) avarijos. Pagal šį reglamentą, ne tik toliau vykdoma tam tikrų trečiųjų šalių kilmės maisto produktų ir pašarų importo radiologinė kontrolė, bet ir papildytas kontroliuojamų produktų sąrašas.

 

    Europos atominės energijos bendrijos (Euratomo) sutarties 31 straipsnio ekspertų grupė, pateikė nuomonę, kad ir toliau tikslinga vykdyti iš trečiųjų šalių įvežamų tam tikrų maisto produktų ir pašarų radiologinę kontrolę, nes pastarųjų metų duomenys rodo, kad:

  • užterštumas 137Cs radionuklidu po Černobylio AE avarijos išlieka daugelio trečiųjų šalių teritorijų tam tikruose miškų ir miškingų vietovių augaluose, laukinių gyvūnų mėsoje ir jų produktuose;
  • per pastaruosius 10 metų Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistemoje (RASFF) buvo išplatinta pranešimų apie tai, kad iš trečiųjų šalių importuotose grybų, spanguolių, mėlynių ir kitų miško uogų ir jų produktų siuntose, taip pat medžiojamųjų gyvūnų mėsos produktuose buvo viršyti nustatyti didžiausi leidžiami radioaktyviojo užterštumo lygiai.

 

    Atsižvelgiant tai, kad tokių atvejų, kai viršijami didžiausi leidžiami lygiai, yra nedaug, Europos Komisijos įgyvendinimo reglamentu nustatoma, kad privaloma tikrinti visų grybų siuntų, išskyrus auginamųjų grybų siuntas, spanguolių, mėlynių ir kitų miško uogų ir jų produktų siuntų, prie kurių pridedamas oficialus sertifikatas, dokumentus, tačiau tokių siuntų laboratorinius 137Cs tyrimus taikyti pasirinktinai 20 proc. visų siuntų.

 

    Kiti pakeitimai:

  • pakeistas nuo Černobylio AE avarijos nukentėjusių trečiųjų šalių sąrašas, iš jo išbrauktos Bulgarija ir Rumunija, kurios tapo valstybėmis narėmis, bei Lichtenšteinas ir Norvegija, kurios priklauso Europos ekonominei erdvei,
  • sąrašą papildė Jungtinė Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystė.

 

   Šis Komisijos įgyvendinimo reglamentas, kaip ir anksčiau, netaikomas siuntoms, jei jų bendras svoris neviršija 10 kg šviežių produktų arba 2 kg sausų produktų ir kai siuntos siunčiamos kaip prekybos pavyzdžiai, laboratoriniai ėminiai arba demonstravimo priemonės parodoms ir nėra skirtos pateikti rinkai ir tais atvejais, kai siuntos skirtos asmeniniam vartojimui ar moksliniams tikslams.

 

   Lietuvoje iš trečiųjų šalių įvežamų maisto produktų ir pašarų radiologinę kontrolę vykdo Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

 

   Europos Komisijos įgyvendinimo reglamentas pakeitė ankstesnį dokumentą, nustojusį galioti 2020 m. kovo 31 d., ir yra paskelbtas oficialiame Europos Sąjungos leidinyje C/2020/5226 OJ L 257, 6.8.2020, p. 1–13, https://eur-lex.europa.eu/eli/reg_impl/2020/1158/oj.


foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)

foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s