foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s

foto_s foto_bull Aktualijos foto_s
foto_s
foto
2020-12-11
Atnaujinta informacija apie incidentą Suomijos Olkiluoto atominėje elektrinėje

 

 

     Suomijos radiacinę ir branduolinę saugą reguliuojančioji institucija (STUK) informavo, jonizuojančiosios spinduliuotės lygis aplink Olkiluoto branduolinę elektrinę yra nepakitęs, radioaktyviųjų medžiagų  į aplinką nepateko, todėl gyventojams ir aplinkai pavojaus nėra. Kurį laiką po incidento jonizuojančiosios spinduliuotės lygio padidėjimas buvo fiksuojamas tik Olkiluoto branduolinės elektrinės 2-ojo bloko pastato viduje, tačiau šiuo metu jis yra įprastinis, o darbuotojai nepatyrė papildomo apšvitos dėl incidento.

     Suomijos energetikos įmonė „Teollisuuden Voima“ (TVO), kuri valdo Olkiluoto branduolinę elektrinę informavo, kad incidentas įvyko dėl reaktoriaus vandens valymo sistemos gedimo, kuris sąlygojo jonizuojančiosios spinduliuotės lygio padidėjimą pagrindiniame garotiekyje. Užfiksavus padidėjusį jonizuojančiosios spinduliuotės lygį suveikė apsauginės sistemos, kurios išjungė reaktorių. Incidento metu reaktorius ir jame buvęs branduolinis kuras nebuvo pažeistas, todėl pavojaus, kad radioaktyviosios medžiagos galėtų patekti į aplinką nėra. Šiuo metu reaktorius yra sustabdytas, vykdomi remonto darbai.

     Lietuvos atsakingosios institucijos nuolatos stebi susidariusią situaciją ir apie bet kokį pasikeitimą Lietuvos gyventojus informuos nedelsiant.

     Lietuvos radiacijos lygio stebėjimo stotys (RADIS) padidėjusio gamtinio jonizuojančiosios spinduliuotės fono nefiksuoja. RADIS sistemos teikiami aplinkos dozės galios matavimų rezultatai yra nuolatos stebimi, todėl apie bet kokį gresiantį pavojų, susijusį su radioaktyviųjų medžiagų pasklidimu aplinkoje, gyventojus atsakingosios institucijos informuotų nedelsiant. 

     Radiacinio fono Lietuvoje stočių teikiamus duomenis nuolatos (24/7) stebi specialistai, taip pat duomenų kitimą gali stebėti ir kiekvienas gyventojas šioje nuorodoje -> http://radis.gamta.lt/

     Kilus klausimų dėl informacijos patikimumo Radiacinės saugos centras pasirengęs teikti konsultacijas tiek el. paštu rsc@rsc.lt, tiek telefonu (8 5) 236 1936

 

 

Nuotrauka: © Reuters / Scanpifoto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)

foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s