LT     /    EN
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Rašykite mums Versija spausdinimui

Aktualijos
2016-02-25
Radiacinės saugos žinios mokytojams

    Šių metų vasario 23 d. Radiacinės saugos centro atstovai susitiko su Utenos apskrities mokytojais, mokiniams vedančiais žmogaus saugos pamokas. Susitikimas organizuotas bendradarbiaujant su Utenos švietimo centru, kurio iniciatyva į renginį atvyko įvairių Utenos apskrities mokyklų mokytojai. Seminaro metu buvo atkreiptas mokytojų dėmesys į radiacinės saugos kultūros svarbą mokymo įstaigose, mokinių žinių lygį (ką jie turėtų žinoti apie jonizuojančiąją spinduliuotę) bei pristatyti metodai, kaip su radiacinės saugos temomis galėtų būti supažindinami skirtingo amžiaus moksleiviai.

 

    Dažnai trūksta aiškaus supratimo, kad jonizuojančioji spinduliuotė yra mus supančio pasaulio dalis ir ji naudojama įvairiose srityse – ne tik atominės energijos gamyboje, bet ir rentgenodiagnostikoje, branduolinėje medicinoje ir spindulinėje terapijoje, pramonėje, atliekant mokslinius tyrimus ir pan. Siekiant, kad žmonės suvoktų ne tik grėsmingą jonizuojančiosios spinduliuotės pavojų, bet ir tai, kad ji gali būti saugiai naudojama, Europos Komisijos iniciatyva Europos Sąjungos šalių mokytojams buvo parengtas moksliškai pagrįstas ir objektyvus informacijos vadovas–komplektas „Spinduliuotė ir radiacinė sauga“, skirtas mokymo įstaigoms, į kurių atitinkamas mokymo programas įtrauktos radiacinės saugos temos. 2000 m. Radiacinės saugos centrui bendradarbiaujant su Švedijos radiacinės saugos institutu šis leidinys buvo išverstas į lietuvių kalbą ir pritaikytas lietuviškoms mokykloms. 2000 m. spalio 5 d. Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija leido naudoti leidinį „Spinduliuotė ir radiacinė sauga“ mokyklose įvairaus amžiaus vaikus supažindinant su jonizuojančiąja spinduliuote ir radiacine sauga. Bendradarbiaujant su Švietimo ir mokslo ministerija šio leidinio kopijos buvo išdalytos visoms Lietuvos mokykloms, o mokytojai skatinti naudotis leidiniu pristatant mokiniams aktualias radiacinės saugos temas. Nors renginyje dalyvavo 11 mokyklų mokytojai, tačiau tik retas kuris užsiminė, kad, rengdamasis pamokoms apie ekstremalias situacijas, naudojasi leidiniu „Spinduliuotė ir radiacinė sauga“.

 

    Radiacinės saugos centras siekia šviesti visuomenę radiacinės saugos klausimais ir formuoti jaunimo suvokimą apie radiacinę saugą. Moksleivių švietimas radiacinės saugos temomis jau prieš keletą dešimtmečių tapo aktualus įvairiose užsienio šalyse (Jungtinėse Amerikos Valstijose, Prancūzijoje, Ukrainoje, Japonijoje ir kt.). Už radiacinę ar branduolinę saugą atsakingos institucijos, bendradarbiaudamos su kitomis institucijomis (pvz., aplinkos apsaugos agentūromis, laboratorijomis, institutais ir pan.), rengia metodinę medžiagą, kaip mokytojai turėtų pristatyti jonizuojančiosios spinduliuotės ir radiacinės saugos temas Kaip jau minėta aukščiau, Radiacinės saugos centras, bendradarbiaudamas su Švedijos radiacinės saugos institutu, pritaikė Lietuvos mokykloms ir apie radiacinę saugą išleido leidinį „Spinduliuotė ir radiacinė sauga“, kurio elektroninę versiją galite rasti čia.


Paieška
Naujienų prenumerata
Mus rasite
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.00 – 17.00 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)