LT     /    EN
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Rašykite mums Versija spausdinimui

Aktualijos
2012-03-29
Diagnostinių branduolinės medicinos procedūrų metu pacientų gaunama apšvita

Diagnostinės branduolinės medicinos (BM) procedūros yra vienas iš radiologinių tyrimų metodų. Atliekant šias procedūras pacientui skiriamas tam tikro aktyvumo radioaktyvus radiofarmakologinis (RF) preparatas ir su specialia įranga (gama kamera, pozitronų emisijos tomografu ar k.t.) stebimos šio preparato sankaupos vietos arba apykaita tam tikruose organuose.
2012-03-28
Būtina pateikti duomenis apie darbuotojų apšvitą

Primename, kad pagal teisės aktuose nustatytus reikalavimus juridiniai ar fiziniai asmenys, vykdantys veiklą su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais ir kuriems individualiosios apšvitos stebėsenos paslaugas teikia ne Radiacinės saugos centras, iki kiekvienų metų kovo 30 d. privalo pateikti Valstybės jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių ir darbuotojų apšvitos registrui (toliau – Registras) Pranešimą apie darbuotojo, dirbančio su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais, apšvitą.
2012-02-21
Naujas požiūris užtikrinant gyventojų apšvitos stebėseną

2012 m. sausio 4 d. įsakymu Nr. V-6 Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministras patvirtino 2012–2016 metų Gyventojų apšvitos stebėsenos (monitoringo) programą.
RSC atliktas antrasis kokybės vadybos sistemos priežiūros auditas

2011 m. balandžio mėn. 28 d. Radiacinės saugos centre (toliau RSC) atliktas antrasis priežiūros (išorės) auditas, kurį atliko UAB TUV Uolektis auditoriai, atstovaujantys Vokietijos sertifikavimo įstaigą TUV CERT.
2011-03-21
Radiacinis fonas Lietuvoje

Radiacinės saugos centras informuoja, kad šiuo metu vėl galite stebėti Lietuvos nuolatinius gamtinio radiacinio fono matavimus Aplinkos apsaugos agentūros tinklapyje adresu http://193.219.133.11/.
Gamtinio radiacinio fono (dozės galios aplinkoje) matavimo duomenys tinklapyje pateikiami 10 min. intervalu. Spalvotai pažymėti stočių, kurios veikia nepertraukiamu režimu ir kurių matavimo duomenys pateikiami, gamtinio radiacinio fono matavimo rezultatai. Žalia spalva reiškia, kad gamtinis radiacinis fonas yra įprastinis, t. y. normalus, ir foninės vertės Lietuvos teritorijoje paprastai siekia nuo 5.00e+1* nSv/h iki 15.00e+1* nSv/h, priklausomai nuo vietovės (registruojamą foną sudaro gamtinė spinduliuotė, pasiekianti detektorių iš grunto bei kosminė spinduliuotė matavimo taške).
Tuo atveju, jeigu gamtinis radiacinis fonas viršytų avarinį lygmenį 30,00e+1 nSv/h vertę, matavimo rezultatą pateikusios stoties išmatuota vertė būtų pažymėta raudona spalva. Tokiu atveju situaciją reikėtų analizuoti radiacinės saugos požiūriu.
* e+1 reiškia 10x1=10, todėl 5.00e+1 nSv/h lygu 5.00 x 10 x 1 = 50 nSv/h.
* e+2 reiškia 10x10=100, todėl 5.00e+2 nSv/h lygu 5.00 x 100 = 500 nSv/h.
Radiacinės saugos centre lankėsi SAM viceministras A. Klišonis

2011 m. sausio 6 dieną Radiacinės saugos centre lankėsi LR sveikatos apsaugos viceministras Audrius Klišonis, kuris domėjosi Radiacinės saugos centro, kaip įgaliotosios institucijos, veiklos kryptimis ir specialistų atliekamais darbais.
Gamtinės apšvitos rizikos vertinimas

Dažniausiai žodžiai „radioaktyvios medžiagos“ asocijuojasi su pavojumi, kurio būtina vengti. Tačiau turbūt tik nedaugelis iš mūsų žino, kad įprastinė gyvenamoji aplinka taip pat susijusi su radioaktyviosiomis medžiagomis, kilusiomis iš gamtos, t. y. šios medžiagos susidarė kartu su Žemės planeta ir gyvavo bei gyvuos amžius. Be abejo, gamtinės kilmės radionuklidai įprastinėje aplinkoje supa žmogų, tačiau papildomi jų kiekiai, atsiradę ir susikoncentravę dėl žmogaus ūkinės veiklos, gali turėti poveikį sveikatai. Radiacinės saugos specialistų uždavinys yra įvertinti, kokią įtaką žmogaus sveikatai turi gamtinės kilmės radionuklidai, pasklindantys mus supančioje gyvenamojoje aplinkoje, ir, jeigu būtina, taikyti priemones gyventojų apsaugos nuo žalingo jonizuojančiosios spinduliuotės užtikrinimui.
2010-09-17
Budrumas superkant metalo laužą gali apsaugoti nuo žalingo jonizuojančiosios spinduliuotės poveikio

Padidėjus metalo laužo supirkimo kainoms, Lietuvoje padidėjo jo supirkimas bei eksportas į užsienio šalis. Tačiau žiniasklaidoje vis dažniau pasirodo pranešimų apie radioaktyviosiomis medžiagomis užterštą metalo laužą ar į jį patekusius jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinius bei nelaimingus atsitikimus, kai dėl žalingo jonizuojančiosios spinduliuotės poveikio nukenčia žmonės, tvarkantys tokį metalo laužą. Tokie atvejai užregistruoti Meksikoje, Brazilijoje, Gajanoje bei nesenai Indijoje, kai mirė metalo laužo supirktuvės darbuotojas, išmontavęs įrenginį su radioaktyvaus Co-60 šaltiniu. Galime tik pasidžiaugti, kad kol kas Lietuvoje tokių atvejų nebuvo, tačiau Radiacinės saugos centras (RSC) iš metalo laužą superkančių įmonių gauna pranešimus apie rastą padidintą jonizuojančiosios spinduliuotės lygį skleidžiantį metalo laužą.
Paieška
Naujienų prenumerata
Mus rasite
Kalvarijų g. 153,
LT-08221, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.00 – 17.00 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 210 5816 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. (8 37) 33 3760 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. (8 46) 38 3308 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. (8 41) 52 4644 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)