LT     /    EN
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Rašykite mums Versija spausdinimui

Aktualijos
2010-09-17
Budrumas superkant metalo laužą gali apsaugoti nuo žalingo jonizuojančiosios spinduliuotės poveikio

Padidėjus metalo laužo supirkimo kainoms, Lietuvoje padidėjo jo supirkimas bei eksportas į užsienio šalis. Tačiau žiniasklaidoje vis dažniau pasirodo pranešimų apie radioaktyviosiomis medžiagomis užterštą metalo laužą ar į jį patekusius jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinius bei nelaimingus atsitikimus, kai dėl žalingo jonizuojančiosios spinduliuotės poveikio nukenčia žmonės, tvarkantys tokį metalo laužą. Tokie atvejai užregistruoti Meksikoje, Brazilijoje, Gajanoje bei nesenai Indijoje, kai mirė metalo laužo supirktuvės darbuotojas, išmontavęs įrenginį su radioaktyvaus Co-60 šaltiniu. Galime tik pasidžiaugti, kad kol kas Lietuvoje tokių atvejų nebuvo, tačiau Radiacinės saugos centras (RSC) iš metalo laužą superkančių įmonių gauna pranešimus apie rastą padidintą jonizuojančiosios spinduliuotės lygį skleidžiantį metalo laužą.
Radiacinės saugos centras bendradarbiauja su mokyklomis

Radiacinės saugos centras (RSC), suprasdamas visuomenės informuotumo radiacinės saugos srityje svarbą, glaudžiai bendradarbiauja su Lietuvos ugdymo bei švietimo įstaigomis. RSC teikia visuomenei informaciją apie valstybės taikomas priemones, siekiant apsaugoti žmones ir aplinką nuo galimo žalingo jonizuojančiosios spinduliuotės poveikio, kartu su vidurinėmis ir aukštosiomis mokyklomis vykdo bendrus projektus, susijusius su aplinkos užterštumo radionuklidais bei jų nulemtos apšvitos tyrimais, skaito paskaitas radiacinės saugos klausimais tiek mokyklose, tiek atvykusiems į centrą moksleiviams ir studentams, tokiu būdu skatindamas jaunosios kartos domėjimąsi jonizuojančiąja spinduliuote bei radiacine sauga. Plačiau Vilniaus miesto savivaldybės internetiniame puslapyje
2009-11-17
Įvykus radiacinei avarijai labai svarbu greitai nustatyti ir įvertinti gyventojų apšvitą bei riziką

Š. m. spalio 19-23 dienomis Lenkijoje, Zakopanėje ir Krokuvoje, vyko NATO mokymo kursai RADIPER, skirti greitam gyventojų gautos apšvitos dozių ir galimos rizikos sveikatai nustatymui ekstremalių situacijų atveju, kuriuose dalyvavo ir Radiacinės saugos centro (RSC) atstovas.
Radiologinių ar branduolinių avarijų metu gyventojai gali patirti padidintą jonizuojančiosios spinduliuotės apšvitą. Siekiant efektyviai suteikti medicininę pagalbą, įvertinti riziką, labai svarbu greitai įvertinti gautas apšvitos dozes. Tokiais atvejais biologinė dozimetrija yra geriausias gautų apšvitos dozių vertinimo būdas. NATO mokymo kursų metu buvo aptarti pažangiausi avarinės apšvitos ir rizikos sveikatai nustatymo metodai.
2009-10-23
Ar visada kompiuterinės tomografijos procedūros pacientams atliekamos pagrįstai?

   Kompiuterinė tomografija – vienas iš radiologinių tyrimo metodų, kurį atliekant naudojama jonizuojančioji spinduliuotė. Šis metodas yra tikslesnis ir suteikia daugiau informacijos nei paprasta rentgeno nuotrauka. Tačiau pacientas gauna žymiai didesnę apšvitą, todėl labai svarbu prieš skiriant tyrimą įsitikinti ar tikrai pacientui reikalingas šis tyrimas, ar negalima taikyti kitų tyrimo metodų, išvengiant nepagrįstos apšvitos.

  
Europos diagnostinių rentgenografijos vaizdų kokybės kriterijų rekomendacijos

   Tobulėjant technologijoms medicinoje, pacientų radiacinės saugos užtikrinimas tampa vis aktualesniu klausimu. Siekiant užtikrinti pacientų radiacinę saugą rekomenduojama laikytis dviejų pagrindinių radiacinės saugos principų: praktinės veiklos pagrįstumo ir saugos optimizavimo atsižvelgiant į rekomenduojamus diagnostikos apšvitos lygius.
   2008 metais Radiacinės saugos centro (RSC) direktoriaus įsakymu buvo patvirtinti rekomenduojami rentgenodiagnostikos apšvitos lygiai, būtini siekiant optimizuoti pacientų radiacinę saugą. RSC išvertė ir adaptavo ištrauką iš originalaus Europos Komisijos leidinio „Europos diagnostinių rentgenografijos vaizdų kokybės kriterijų rekomendacijos“, publikuoto anglų kalba.
Atnaujinta bendradarbiavimo sutartis

   Plėtodamas tarptautinį bendradarbiavimą radiacinės saugos srityje Radiacinės saugos centas atnaujino bendradarbiavimo sutartį su Azerbaidžano Respublikos valstybine branduolinės ir radiacinės saugos agentūra prie Ekstremalių situacijų valdymo ministerijos. Pagrindinis šio susitarimo tikslas yra užtikrinti Lietuvos ir Azerbaidžano bendradarbiavimą radiacinės saugos srityje.
Ką reikėtų žinoti apie branduolinės medicinos teikiamą naudą ir galimą riziką

Sparčiai plintant naujoms ligų diagnostikos ir gydymo technologijoms, kartu daugėja procedūrų, kurių metu naudojami radionuklidai ar jonizuojančioji spinduliuotė. Tai vienas iš pavyzdžių, kuomet jonizuojančioji spinduliuotė ne tik žalinga, bet ir naudinga.
Apie pasirengimą reaguoti į branduolines avarijas

Pastarųjų dienų įvykiai, kai tarp gyventojų pasklido žinia apie neva įvykusias branduolines avarijas Ignalinos ir Leningrado atominėse elektrinėse, leido įsitikinti, kad Lietuvos gyventojai nėra tinkamai informuoti ir pasiruošę reaguoti į branduolines avarijas.
Paieška
Naujienų prenumerata
Mus rasite
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.00 – 17.00 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 210 5816 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)