LT     /    EN
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Rašykite mums Versija spausdinimui

Aktualijos
2019-02-08
Radiacinės saugos centras stiprina pasirengimą reaguoti į radiologines grėsmes

   Radiacinės saugos centras (toliau – RSC) skiria daug dėmesio pasirengimui reaguoti branduolinių arba radiologinių avarijų atveju ir nuolat tobulina savo techninius ir profesinius pajėgumus tinkamai ir visapusiškai vertindamas šalies radiologinę būklę.

 

   Branduolinės ar radiologinės avarijos atveju RSC, remdamasis gyventojų ir aplinkos radiologinės stebėsenos rezultatais, teikia rekomendacijas dėl apsaugomųjų veiksmų gyventojams taikymo (slėpimosi, evakavimo, jodo profilaktikos ir pan.), todėl privalo turėti visas technines galimybes operatyviai ir efektyviai įvertinti situaciją esant skirtingo sudėtingumo aplinkos radioaktyviojo užterštumo sąlygoms. Atsižvelgdamas į tai bei rengdamasis tinkamai vykdyti nustatytas funkcijas įvykus avarijai Baltarusijos atominėje elektrinėje, RSC plečia radiacinės žvalgybos galimybes ir rengiasi ją vykdyti ne tik ant žemės ir bet ir iš oro.

 

   RSC turima „ENVINET“ kompanijos mobili jonizuojančiosios spinduliuotės aptikimo ir tyrimo įranga „MONA“, gali būti naudojama sausumos, vandens ir oro transporto priemonėse ir suteikia daug galimybių: leidžia aptikti mažiausius dirbtinės kilmės jonizuojančiosios spinduliuotės kiekius aplinkoje, atpažinti ją skleidžiančius radioizotopus, apskaičiuoti bendrą ir kiekvieno atskiro radionuklido gama dozės galią ir pan. RSC nuolat naudojo „MONA“ paliktųjų radioaktyviųjų šaltinių paieškai bei grėsmėms masinių renginių metu perspėti.

 

   Bendradarbiaudami su šios mobilios jonizuojančiosios spinduliuotės aptikimo ir tyrimo įrangos gamintojais „ENVINET“, RSC specialistai Lietuvoje pirmą kartą šią įrangą panaudojo žvalgybai iš oro. Pasak radiologinės įrangos gamintojo, šiuo žingsniu Lietuva ne tik sustiprino pasirengimą reaguoti į radiologines grėsmes bet ir nustatė naujus radioaktyviųjų medžiagų neplatinimo kontrolės standartus.

 

   „ENVINET“ informacinį biuletenį galima rasti interneto svetainėje adresu https://envinet.com/en/news/108-newsletter-january-2019.htmlPaieška
Naujienų prenumerata
Mus rasite
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.00 – 17.00 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)