LT     /    EN
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Rašykite mums Versija spausdinimui

Aktualijos
2018-04-26
Organizuotas seminaras ,,Minint Černobylio atominės elektrinės avarijos metines: nauji iššūkiai rengiantis galimoms branduolinėms avarijoms”

     Minėdami Černobylio atominės elektrinės avarijos 32-ąsias metines ir atsižvelgdami į tai, kad šalia Lietuvos sienos statoma Baltarusijos atominė elektrinė ir kad visuomenė intensyviau domisi radiacine sauga ir jos svarba mūsų kasdieniame gyvenime bei siekdami glaudesnio atsakingųjų institucijų bendradarbiavimo, Radiacinės saugos centras kartu su Lietuvos radiacinės saugos draugija 2018 m. balandžio 25 d. organizavo seminarą ,,Minint Černobylio atominės elektrinės avarijos metines: nauji iššūkiai rengiantis galimoms branduolinėms avarijoms”. Seminaro metu pranešimus skaitė Radiacinės saugos centro, Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos ir Aplinkos apsaugos agentūros atstovai.

 

     Seminaro metu pristatytos Černobylio ir Fukušimos atominių elektrinių (toliau – AE) avarijų likvidavimo metu padarytos klaidos bei nagrinėta, kokios išmoktos pamokos po Černobylio AE avarijos padėjo išvengti skaudžių pasekmių likviduojant Fukušimos AE avarijos padarinius, nagrinėti galimi branduolinių avarijų pavojai ir parengties uždaviniai, diskutuota, ar atsakingosios Lietuvos institucijos yra pasirengusios tinkamai, efektyviai ir laiku reaguoti į galimas branduolines avarijas Lietuvoje bei kaimyninėse valstybėse. Taip pat aptarta ankstyvojo radiacinio pavojaus perspėjimo sistema RADIS, pristatyti šios sistemos veikimo principai, pristatyta kaimyninių šalių branduolinių elektrinių saugos apžvalga ir iššūkiai Lietuvai. Seminaro metu apžvelgta ir dirbtinių radionuklidų sukeltos gyventojų apšvitos stebėsenos istorija, įvairiais stebėsenos laikotarpiais atliktų maisto produktų, jų žaliavų, geriamojo vandens, miško uogų ir grybų iš įvairių Lietuvos miškų radiologinių tyrimų rezultatai bei gyventojų apšvitos stebėsenos plėtros aspektai.

 

    Seminaras susilaukė ypač didelio susidomėjimo, jame dalyvavo įvairių valstybės institucijų, įstaigų, įmonių, asmens sveikatos priežiūros ir mokymo įstaigų atstovai, kurie aktyviai diskutavo aktualiais radiacinės saugos, gyventojų apšvitos vertinimo, pasirengimo ir reagavimo į branduolines avarijas ir kitais klausimais..
.Paieška
Naujienų prenumerata
Mus rasite
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.00 – 17.00 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)