LT     /    EN
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Rašykite mums Versija spausdinimui

Aktualijos
2018-04-10
Siekiama tobulinti rentgeno diagnostikos procedūrų kabinetų projektų dalis, susijusias su radiacine sauga

     Siekiant tinkamai apsaugoti žmones nuo medicinoje, pramonėje ir moksle naudojamų jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių poveikio, jau projektuojant patalpas, kuriose jie bus naudojami, būtina nurodyti, kokiomis priemonėmis bus užtikrinama radiacinė sauga. Projekto dalyje, susijusioje su radiacine sauga, (toliau – projektas) pateikiama informacija apie jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinį, planuojamą veiklą ir aprašomi sprendiniai, kuriais bus užtikrinama darbuotojų ir gyventojų radiacinė sauga.

 

     Dažniausiai atliekamos rentgeno diagnostikos kabinetų ekspertizės, nes asmens sveikatos priežiūros įstaigos, norėdamos gauti kokybiškus diagnostinius vaizdus, įsigyja naujų rentgeno diagnostikos aparatų (pvz., rentgenografijos, kompiuterinės tomografijos, dantų rentgeno ir pan.).

 

     Rentgeno diagnostikos procedūrų kabinetų projektai, kurių radiacinės saugos (specialiąsias) ekspertizes atlieka Radiacinės saugos centras, rengiami vadovaujantis Lietuvos higienos normoje HN 31:2008 „Radiacinės saugos reikalavimai medicininėje rentgenodiagnostikoje“ reikalavimais. Ekspertizės metu įvertinama galima darbuotojų ir gyventojų apšvita ir radiacinės saugos sprendiniai, užtikrinantys darbuotojų ir gyventojų radiacinę saugą bei jų atitiktis nustatytiems radiacinės saugos reikalavimams.

 

     Atliekant projektų ekspertizes pastebėta, kad projektuotojai dažnai nepateikia kai kurių duomenų ir radiacinės saugos sprendinių, todėl Radiacinės saugos centro specialistams reikia daugiau laiko projekto ekspertizei atlikti.

 

    2018 m., siekiant įvertinti projektuose dažniausiai pasitaikančius trūkumus, buvo atlikta dažniausiai projektuose nepateikiamų duomenų ir radiacinės saugos sprendinių analizė ir projektuotojai buvo informuoti apie dažniausiai projektuose trūkstamus duomenis, tikintis kad taip bus sklandžiau ir greičiau atliekamos rentgeno diagnostikos procedūrų kabinetų projektų radiacinės saugos (specialiosios) ekspertizės.


Paieška
Naujienų prenumerata
Mus rasite
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.00 – 17.00 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)