LT     /    EN
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Rašykite mums Versija spausdinimui

Aktualijos
2016-10-13
RENEB tinklo publikacijose minimas Radiacinės saugos centras

     Šiais metais tarptautinis žurnalas „International Journal of Radiation Biology“ išleido RENEB tinklo inicijuotas publikacijas “Integration of new biological and physical retrospective dosimetry methods into EU emergency response plans – joint RENEB and EURADOS inter-laboratory comparison” ir „RENEB – Running the European Network of biological dosimetry and physical retrospective dosimetry“, kuriose minimas Radiacinės saugos centras. Išleistų publikacijų temos – individualizuota dozės rekonstrukcija didelio masto radiologinės avarijos atveju ir naujų metodų bandymai bei patvirtintų metodų tarp laboratorijų standartizavimas ir harmonizavimas vykdant tarptautinius palyginamuosius tyrimus.

 

     RENEB (Realizing the European Network of Biodosimetry) yra Europos biologinės dozimetrijos ir fizikinės retrospektyvios dozimetrijos tinklas, kurį sudaro 23 organizacijos ir 16 Europos šalių institucijų. Pagrindinės tinklo funkcijos – avarinė parengtis ir moksliniai elektromagnetinės spinduliuotės poveikio tyrimai. Šiame tinkle taikomi 7 pagrindiniai biologinės ir fizikinės dozimetrijos metodai ir pagal tarptautinius standartus palaikoma aukšta jų kokybė, taip pat vykdomi teoriniai bei praktiniai mokymai, tinklas plečiamas įtraukiant naujus narius ir metodus.

 

     Lietuvai atstovaujantis Radiacinės saugos centras dalyvauja RENEB veikloje ir organizuojamuose tarptautiniuose palyginamuosiuose tyrimuose. Dalyvavimas tokiuose tyrimuose stiprina parengtį didelio masto radiologinės avarijos atveju – padeda tarp laboratorijų harmonizuoti metodų protokolus ir veiksmų eigą, taip pat patvirtina atliekamų dozimetrinių tyrimų kokybę.     Apšvita jonizuojančiąja spinduliuote biologinės dozimetrijos metodais nustatoma tais atvejais, kai nenaudojama ar nėra galimybės naudoti fizikinių dozimetrų, kai kyla abejonių dėl jų rezultatų tikslumo, taip pat šie metodai taikomi kaip papildoma priemonė rezultatams patvirtinti. Biologinė dozimetrija kartu su klinikiniais simptomais bei fizikine dozimetrija pasaulyje tapo neatsiejama parengties ekstremalioms situacijoms, susijusioms su galima padidėjusia apšvita, dalimi ir suteikia galimybę medicinos specialistams skirstyti žmones į grupes pagal gautos apšvitos dozę tam, kad būtų tinkamai suteikta medicininė pagalba ir gydymas.

 

     Radiacinės saugos centras vykdo 2016–2018 m. programą, kurios pagrindiniai uždaviniai – stiprinti pajėgumą biologinės dozimetrijos srityje siekiant užtikrinti tinkamą parengtį reagavimui avarinės apšvitos atveju, vykdyti biologinės dozimetrijos tyrimus gyventojų ir darbuotojų gautai apšvitai nustatyti. Darbuotojams, dirbantiems su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais ir kuriems išmatuota viso kūno gauta išorinės apšvitos dozė arba įvertinta išorinės apšvitos efektinė dozė viršija 50 mSv, atliekama biologinė dozimetrija siekiant patvirtinti, kad apšvita tikrai gauta ir ar ji yra tokia, kaip išmatuota fizikiniu metodu.

 

     Bendradarbiaujant su Klaipėdos universitetine ligonine Radiacinės saugos centre įdiegti citogenetiniai tyrimai naudojami vėžiu sergančių pacientų medicininei apšvitai spindulinėje terapijoje optimizuoti, atliekami radiojautrumo tyrimai taikant G2 stadijos chromosomų trūkių ir sustabdytos citokinezės mikrobranduolių analizės metodus. Pasirašius sutartį su Nacionaliniu vėžio institutu planuojama dalyvauti klinikinėje studijoje pacientų radiojautrumo tema.Paieška
Naujienų prenumerata
Mus rasite
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.00 – 17.00 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)