LT     /    EN
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Rašykite mums Versija spausdinimui

Aktualijos
2016-12-21
Radiacinės saugos centras bendradarbiauja su Visuomenės sveikatos biurais

     Pastaruoju metu pastebima, kad visuomenė vis intensyviau domisi radiacine sauga ir jos svarba mūsų kasdieniame gyvenime. Spaudoje skelbiami straipsniai, publikacijos, skaitytojų komentarai bei radiacinės saugos specialistams užduodami klausimai tik įrodo, kad visuomenės informavimas radiacinės saugos temomis turi vykti nuolat, ne tik kritiniais atvejais.

 

    Siekdamas šviesti Lietuvos gyventojus radiacinės saugos klausimais, Radiacinės saugos centras dar 2013 m. pradėjo sėkmingai bendradarbiauti su Visuomenės sveikatos biurais. Per šį bendradarbiavimo laikotarpį pastebima teigiamų pokyčių organizuojant susitikimus su įvairių šalies regionų gyventojais, kurie vis gausiau dalyvauja susitikimuose su radiacinės saugos specialistais.

 

    2016 m. birželį Radiacinės saugos centras tradiciškai organizavo pažintinį seminarą Visuomenės sveikatos biurų darbuotojams, kuriame dalyvavo specialistai iš įvairių Lietuvos miestų. Seminaro metu buvo pristatytos aktualios radiacinės saugos temos, aptartos Radiacinės saugos centro bendradarbiavimo su Visuomenės sveikatos biurais sritys ir galimybės. Susitikimo metu Visuomenės sveikatos biurų atstovai aktyviai dalijosi mintimis bei idėjomis, kaip galėtume dar labiau sustiprinti bendradarbiavimą ir šviesti visuomenę radiacinės saugos klausimais. Visuomenės sveikatos biurų atstovai pritarė idėjai ir toliau sėkmingai organizuoti susitikimus su gyventojais vis atnaujinant susitikimų metu pristatomas temas.

 

    Atsižvelgę į Visuomenės sveikatos biurų atstovų pasiūlymus bei kvietimus bendradarbiauti organizuojant susitikimus su gyventojais, Radiacinės saugos centro specialistai 2016 m. susitiko su Alytaus, Anykščių ir Vilkaviškio bendruomenių nariais. Susitikimuose gyventojams pristatytos aktualios radiacinės saugos temos, Radiacinės saugos centro specialistų turimais prietaisais matuotas gyventojų atsineštų daiktų galimas radioaktyvumas, aptarti gauti rezultatai. Tokiuose renginiuose gyventojai domisi, ar buityje jų naudojami įrenginiai gali skleisti jonizuojančiąją spinduliuotę, koks yra jonizuojančiosios spinduliuotės poveikis žmonėms, ar jų vartojami maisto produktai gali būti užteršti radioaktyviosiomis medžiagomis, kokią apšvitą jie gauna medicininių procedūrų metu ir kokį poveikį Lietuvos gyventojams lėmė įvykusios branduolinės avarijos.

 

    Per kelerius sėkmingo bendradarbiavimo metus jau aplankytos Jonavos, Pasvalio, Panevėžio, Šiaulių, Švenčionių ir Utenos bendruomenės. Gyventojams susidomėjus radiacine sauga bei Kėdainių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro kvietimu su Kėdainių gyventojais organizuotas jau ne vienas susitikimas.

 

    Sėkmingai bendradarbiauti planuojama ir 2017 m. Jau gauti kvietimai iš Šalčininkų rajono savivaldybės bei Alytaus miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biurų organizuoti susitikimus su šių miestų gyventojais 2017 m. Tęsdamas gražią ir prasmingą tradiciją, Radiacinės saugos centras 2017 m. planuoja organizuoti pažintinį seminarą Visuomenės sveikatos biurų darbuotojams, į kurį sukvies Visuomenės sveikatos biurų darbuotojus iš visos Lietuvos.Paieška
Naujienų prenumerata
Mus rasite
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.00 – 17.00 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)