LT     /    EN
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Rašykite mums Versija spausdinimui
Tarptautinis bendradarbiavimas

BENDRADARBIAVIMAS SU LIETUVOS INSTITUCIJOMIS

 

   RSC specialistai bendradarbiavo su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu, Branduolinio saugumo kompetencijos centru bei kitomis institucijomis organizuodami valstybinio lygio tarpinstitucines pratybas ir stiprindami pasirengimą galimoms branduolinėms ar radiologinėms avarijoms. Taip pat organizavo pasitarimus su SAM, Ekstremalių sveikatai situacijų centro, Ugdymo plėtotės centro atstovais.

 

TARPTAUTINIS BENDRADARBIAVIMAS

 

Jungtinė panaudoto kuro tvarkymo saugos ir radioaktyviųjų atliekų tvarkymo saugos konvencija. Vykdydamas pagal šią konvenciją prisiimtus įsipareigojimus, RSC atstovas kartu su Lietuvos delegacija dalyvavo Vienoje TATENA‘os organizuotame šalių ataskaitų 6-ajame peržiūros susitikime (konferencijoje). Susitikimo metu pristatyta Lietuvos įsipareigojimų vykdymo tvarkant radioaktyviąsias atliekas nacionalinė ataskaita, atsakyta į kitų šalių pateiktus klausimus.

 

TATENA.Bendradarbiaujant su TATENA‘a vykdyti regioniniai ir nacionaliniai techninio bendradarbiavimo bei koordinuotų tyrimų projektai. RSC specialistai kaip ekspertai dalyvavo TATENA‘os organizuotose misijose vertindami kitų šalių radiacinės saugos infrastruktūrą.

 

2016 m. balandžio 17–29 d. Lietuvoje vyko Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) ekspertų Lietuvos branduolinės bei radiacinės saugos reglamentavimo ir priežiūros sistemos tarptautinė vertinimo misija (angl. Integrated Regulatory Review Service) (toliau – IRRS misija).

 

IRRS misijos ataskaita (anglų k., pdf)

 

ESOREX. RSC specialistai, naudodamiesi šia platforma, kiekvienais metais teikia informaciją apie Lietuvos darbuotojų profesinės apšvitos stebėsenos ir jos rezultatų registravimo ir saugojimo sistemą bei įvairių veiklos sričių darbuotojų individualiąsias ir kolektyvines apšvitos dozes. Apibendrintą informaciją apie Lietuvos ir kitų ES šalių profesinės apšvitos sistemas ir darbuotojų apšvitos dozes galima rasti interneto svetainėje www.esorex-platform.org.

 

EK EURATOMO SUTARTIES 31 STRAIPSNIO EKSPERTŲ GRUPĖ. RSC specialistai, dalyvaudami ekspertų grupės posėdžiuose, su kitų šalių atstovais diskutavo aktualiais radiacinės saugos užtikrinimo klausimais.

 

HERCA. RSC specialistai aktyviai dalyvauja HERCA valdybos ir įkurtų darbo grupių veikloje, teikia siūlymų bei komentarų dėl šių darbo grupių parengtų dokumentų.ESPO KONVENCIJA. Dalyvauta Konvencijos dėl poveikio aplinkai vertinimo tarpvalstybiniame kontekste (Espo konvencija) 7-ame šalių susitikime ir Espo konvencijos strateginio aplinkos vertinimo protokolo 3-iame šalių susitikime, kurie buvo surengti Minske. Šiuose susitikimuose ypatingas dėmesys buvo skiriamas Baltarusijoje statomai Baltarusijos AE, galimam jos radiologiniam poveikiui kaimyninėms šalims.

 

 

Atnaujinta 2019-05-30

 


Paieška
Naujienų prenumerata
Mus rasite
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.00 – 17.00 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)