LT     /    EN
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Rašykite mums Versija spausdinimui
Tarptautinis bendradarbiavimas

BENDRADARBIAVIMAS SU LIETUVOS INSTITUCIJOMIS

 

2017 m. RSC specialistai organizavo pasitarimus su savivaldybių, Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos atstovais. Su Vilniaus rajono savivaldybės darbuotojais organizuotas susitikimas galimos avarijos Baltarusijos AE klausimais. Vertinant statomos Baltarusijos AE galimą radiologinį poveikį Lietuvos gyventojams, teikta parama Užsienio reikalų ministerijai ir Aplinkos ministerijai dirbant su Espo konvencijos įgyvendinimo komitetu ir kitomis ES institucijomis. Dalyvauta Panaudoto branduolinio kuro ir radioaktyviųjų atliekų tvarkymo stebėsenos darbo grupės veikloje. 2017 m. pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su RATA.

 

TARPTAUTINIS BENDRADARBIAVIMAS

 

ESPO KONVENCIJA. Dalyvauta Konvencijos dėl poveikio aplinkai vertinimo tarpvalstybiniame kontekste (Espo konvencija) 7-ame šalių susitikime ir Espo konvencijos strateginio aplinkos vertinimo protokolo 3-iame šalių susitikime, kurie buvo surengti Minske. Šiuose susitikimuose ypatingas dėmesys buvo skiriamas Baltarusijoje statomai Baltarusijos AE, galimam jos radiologiniam poveikiui kaimyninėms šalims.

 

TATENA. Bendradarbiaujant su TATENA vykdyti regioniniai ir nacionaliniai techninio bendradarbiavimo bei koordinuotų tyrimų projektai, dalyvauta 7-ame Branduolinio saugumo konvencijos įgyvendinimo šalių ataskaitų peržiūros susitikime. Be to, RSC specialistai kaip ekspertai dalyvavo TATENA’os organizuotose misijose vertinant kitų šalių radiacinės saugos infrastruktūrą.

 

2016 m. balandžio 17–29 d. Lietuvoje vyko Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) ekspertų Lietuvos branduolinės bei radiacinės saugos reglamentavimo ir priežiūros sistemos tarptautinė vertinimo misija (angl. Integrated Regulatory Review Service) (toliau – IRRS misija).

 

IRRS misijos ataskaita (anglų k., pdf)

 

ESOREX. 1997 m. EK iniciatyva įkurta ES šalių profesinės apšvitos studija, skirta ES šalių narių darbuotojų profesinės apšvitos duomenims rinkti, kaupti ir palyginti su kitų ES šalių narių duomenimis. Informacijos rinkimui palengvinti Prancūzijos Radiacinės saugos ir branduolinio saugumo instituto specialistai sukūrė ESOREX platformą. RSC specialistai, naudodamiesi šia platforma, kiekvienais metais teikia informaciją apie Lietuvos darbuotojų profesinės apšvitos stebėsenos ir jos rezultatų registravimo ir saugojimo sistemą bei įvairių veiklos sričių darbuotojų individualiąsias ir kolektyvines apšvitos dozes. Apibendrintą informaciją apie Lietuvos ir kitų ES šalių profesinės apšvitos sistemas ir darbuotojų apšvitos dozes galima rasti adresu: www.esorex-platform.org.

 

EK EURATOMO SUTARTIES 31 STRAIPSNIO EKSPERTŲ GRUPĖ. RSC specialistai, dalyvaudami ekspertų grupės posėdžiuose, su kitų šalių atstovais diskutavo dėl ET direktyvos, kuria nustatomi pagrindiniai saugos standartai siekiant užtikrinti apsaugą nuo jonizuojančiosios spinduliuotės apšvitos keliamų pavojų, perkėlimo į nacionalinę teisę bei šios direktyvos įgyvendinimo klausimais. Taip pat dalyvauta Euratomo 31 straipsnio mokslinių ekspertų grupės organizuotame seminare „Epigenetiniai reiškiniai – galimas poveikis radiacinei saugai“.

 

HERCA. RSC specialistai aktyviai dalyvauja Europos šalių radiacinę saugą reguliuojančių institucijų vadovų asociacijos (toliau – HERCA) valdybos ir įkurtų darbo grupių veikloje, teikia siūlymų bei komentarų šių darbo grupių parengtiems dokumentams. Taip pat teiktos pastabos HERCA’os parengtai pozicijai dėl avarinės ir nenumatytosios medicininės apšvitos bei veterinarijos specialistų švietimo ir mokymo radiacinės saugos klausimais gairėms.

 

Atnaujinta 2019-02-28

 


Paieška
Naujienų prenumerata
Mus rasite
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.00 – 17.00 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)