LT     /    EN
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Rašykite mums Versija spausdinimui
Avarinė parengtis
Radioaktyviųjų medžiagų ir kitų jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių naudojimas įvairiose pramonės, medicinos, mokslo, mokymo ir kitose srityse didėja. Nors nuolatos griežtinami radiacinės saugos ir saugumo reikalavimai, dirbant su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais (toliau – JSŠ) įvyksta radiacinės avarijos dėl darbuotojų klaidų, įrangos gedimo bei kitokių nenumatytų situacijų. Radiacinės avarijos, kurios įvyksta dirbant su JSŠ mokslo, gydymo ir diagnostikos, pramonės ir kitose sferose vadinamos radiologinėmis, jos įvyksta žymiai dažniau negu, pavyzdžiui, branduolinių reaktorių avarijos. Nuo 1944 iki 2004 m. pasaulyje dirbant su JSŠ įvyko apie 413 radiologinių avarijų, 22 avarijos įvyko branduolinės energetikos objektuose, tame tarpe 7 branduoliniuose reaktoriuose. Nors radiologinių avarijų poveikis aplinkai ir žmonėms nėra tokio masto kaip branduolinių avarijų, nukentėjusiųjų skaičius būna mažas, tačiau sukelti sveikatos pakenkimai gali būti labai pavojingi, o neretai ir mirtini. Dėl šių priežasčių Europos Taryba, Tarptautinė atominės energijos agentūra, Pasaulio sveikatos organizacija parengė teisės aktus ir rekomendacijas, kuriuose nustatytos radiologinių avarijų valdymo ir ištyrimo procedūros bei pagrindiniai apsaugomieji veiksmai šalinant jų padarinius. Šalys narės minėtų teisės aktų reikalavimus turi įteisinti savo šalies teisės akuose bei užtikrinti, kad kiekviena institucija, įvykus avarijai, pagal kompetenciją būtų pasirengusi vykdyti savo funkcijas.

Pasirengimas tinkamai reaguoti į radiacines avarijas yra kompleksinis visų Radiacinės saugos centro struktūrinių padalinių tikslas. Siekiant kryptingai koordinuoti šią veiklos sritį, Radiacinės saugos centre (toliau – RSC) įsteigtas Radiacinių avarijų valdymo skyrius (toliau – Skyrius). Pagrindiniai Skyriaus veiklos uždaviniai yra pagal kompetenciją koordinuoti valstybės ir savivaldybių institucijų veiklą radiacinių avarijų prevencijos srityje, vertinti jų pasirengimą, teikti siūlymus ir rekomendacijas, planuoti ir organizuoti RSC pasirengimo radiacinėms avarijoms darbą, siekti, kad visi RSC avarinės parengties organizacijos specialistai būtų pasirengę vykdyti savo funkcijas įvykus radiacinėms avarijoms, kartu su kitomis civilinės saugos ir gelbėjimo sistemos tarnybomis dalyvauti rengiant valstybinio lygio avarinio pasirengimo planus bei specialistų mokymo programas, organizuoti ir pravesti avarinio reagavimo darbuotojų mokymą ir treniruotes, rengti su avariniu pasirengimu susijusių teisės aktų projektus.

Paieška
Naujienų prenumerata
Mus rasite
Kalvarijų g. 153,
LT-08221, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.00 – 17.00 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 210 5816 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)