LT     /    EN
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Rašykite mums Versija spausdinimui
Visuomenės informavimas

    RSC jau daug metų siekia kuo plačiau informuoti gyventojus aktualiais radiacinės saugos klausimais. 2018 m. apie RSC veiklą, radiacinės saugos būklę ir jos pokyčius, gyventojų ir aplinkos apsaugą nuo žalingo jonizuojančiosios spinduliuotės poveikio ir nepagrįstos apšvitos, naujienas, organizuojamus renginius ir kitas aktualijas RSC interneto svetainėje paskelbta 90 informacinių pranešimų, dalis jų publikuota ir kitose visuomenės informavimo priemonėse.

   Radiacinės saugos klausimais parengta įvairių leidinių: brošiūrų, lankstinukų ir plakatų. Siekiant plačiau supažindinti visuomenę su RSC vykdoma veikla užtikrinant visuomenės sveikatą nuo galimo jonizuojančiosios spinduliuotės poveikio išleistas leidinys „Radiacinės saugos centro metinė ataskaita 2017“, kuriame pristatomi svarbiausi RSC nuveikti darbai ir pasiekimai įvairiose veiklos srityse.

   Nemažai dėmesio skirta pasirengimo branduolinėms avarijoms aktualijoms apžvelgti. Parengta lankstinuko „Kaip atpažinti radiologinių ir branduolinių avarijų metu sukeltus sveikatos pakenkimus“ nauja redakcija. Jame aptariami klinikiniai jonizuojančiosios spinduliuotės poveikio požymiai, gydytojo veiksmai įtarus sveikatos pakenkimus dėl jonizuojančiosios spinduliuotės poveikio, radiologinių avarijų sukeltų sveikatos pakenkimų diagnostikos aspektai. Sukurtame plakate „Kaip elgtis branduolinės avarijos atveju?“ pateikiama apibendrintos informacijos, kaip gyventojai turėtų elgtis įvykus branduolinei avarijai, aptarti gyventojų perspėjimo signalai ir rekomendacijos dėl apsaugomųjų veiksmų taikymo. Plakate plačiau paaiškinti skydliaukės apsaugos nuo žalingo radioaktyviojo jodo poveikio aspektai.

   RSC specialistai lietuvių ir anglų kalbomis parengė lankstinuką „Biologinė dozimetrija“, skirtą Lietuvos galimybėms ir pastarųjų penkerių metų pasiekimams biologinės dozimetrijos srityje aptarti. Jame nurodoma, kaip galima nustatyti apšvitą jonizuojančiąja spinduliuote ir įvertinti jos dozę naudojant biologinius žymenis, apžvelgtos dažniausiai taikomų citogenetinių metodų galimybės.

   Taip pat parengtas lankstinukas „Radonas darbo vietoje: ką reikia žinoti darbdaviui ir darbuotojui?“, kuriame pateikta informacijos apie radoną ir jo keliamą riziką žmogaus sveikatai, radono patekimo į patalpas būdus ir kokių priemonių turi imtis darbdaviai, įrengę darbo vietas rūsiuose ir po žeme.

   Siekiant informuoti gyventojus Lietuvos BEO poveikio jų saugai ir aplinkai klausimais, kartu su VATESI surengti susitikimai su Ignalinos rajono ir Visagino savivaldybių gyventojais tema „Branduolinės energetikos objektų poveikis gyventojų saugai ir aplinkai“. Susitikimuose dalyvavusiems minėtų savivaldybių gyventojams, Ignalinos rajono savivaldybės ir šios savivaldybės visuomenės sveikatos biuro atstovams, Visagino savivaldybės tarybos Visuomeninės tarybos ekologijos ir energetikos klausimais nariams RSC ir VATESI atstovai skaitė pranešimus. Susitikimų su Ignalinos rajono ir Visagino savivaldybių gyventojais metu taip pat buvo dalijami RSC išleisti leidiniai, skirti pasirengimui raguoti į branduolines avarijas.

 


Visuomenės informavimas
Visuomenės informavimas

Susitikimai su Ignalinos rajono ir Visagino savivaldybių gyventojais

 

   RSC specialistai, dalyvaudami radijo ir televizijos laidose, teikė interviu įvairiais radiacinės saugos klausimais ir daugiausia pasakojo apie galimą pavojų Lietuvos gyventojų sveikatai ir aplinkai mūsų šalies pasienyje pradėjus veikti saugumo reikalavimų neatitinkančiai Baltarusijos AE, Valstybinį gyventojų apsaugos nuo branduolinės ar radiologinės avarijos planą, gaisrų Černobylio AE zonoje galimą pavojų Lietuvos gyventojams, miško grybų ir uogų radioaktyvųjį užterštumą, radono ir jo produktų būste bei aplinkoje poveikį žmonių sveikatai. Dalyvaudami įvairiose konferencijose, seminaruose, susitikimuose radiacinės saugos klausimais RSC specialistai nuolat rengia mokslinius straipsnius, kurie publikuojami tiek užsienio, tiek Lietuvos specializuotuose leidiniuose.

   Palaikydamas grįžtamąjį ryšį su gyventojais bei siekdamas užtikrinti ir gerinti teikiamų paslaugų kokybę, RSC atliko paslaugų gavėjų apklausą. Respondentų atsakymai į pateiktus klausimus ir jų siūlymai, pastabos ir komentarai parodė, kad dauguma respondentų RSC veiklą ir teikiamų paslaugų kokybę įvertino labai gerai ir gerai.

 

Atnaujinta 2019-05-30


Paieška
Naujienų prenumerata
Mus rasite
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.00 – 17.00 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)