LT     /    EN
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Rašykite mums Versija spausdinimui
Visuomenės informavimas

      Radiacinės saugos centras (toliau – RSC) jau ne vienus metus siekia kuo plačiau informuoti gyventojus aktualiais radiacinės saugos klausimais. 2017 m. apie radiacinės saugos būklę ir jos pokyčius, gyventojų ir aplinkos apsaugą nuo žalingo jonizuojančiosios spinduliuotės poveikio ir nepagrįstos apšvitos, naujienas, organizuojamus renginius ir kitas aktualijas RSC interneto svetainėje paskelbta 90 informacinių pranešimų, iš jų 15 naujienų agentūros BNS spaudos centre ir kitose visuomenės informavimo priemonėse.

      Radiacinės saugos klausimais parengta įvairių leidinių: brošiūrų, lankstinukų ir plakatų. Siekiant plačiau supažindinti visuomenę su RSC vykdoma veikla išleistas leidinys „Radiacinės saugos centro 20 veiklos metų“, kuriame pristatomi svarbiausi RSC nuveikti darbai ir pasiekimai įvairiose veiklos srityse, bei išleistas plakatas „Radiacinės saugos centras“, kuriame pristatytos pagrindinės veiklos sritys. Informacinio biuletenio „Radiacinė sauga“ numeriuose apžvelgti radiacinės saugos reikalavimai ir aktualijos veterinarijoje bei galimas Baltarusijos AE poveikis Lietuvos gyventojams ir aplinkai.

     Nemažai dėmesio skirta medicininės apšvitos problemoms apžvelgti. Parengti du lankstinukai „Apie medicininės apšvitos pagrįstumą profesionalams“ ir „Apie medicininės apšvitos pagrįstumą pacientams“. Taip pat išleistas leidinys „Radiacinė sauga branduolinėje medicinoje“, kuriame skaitytojai supažindinami su biologiniu jonizuojančiosios spinduliuotės poveikiu, gydymui ir diagnostikai naudojamais radiofarmaciniais vaistiniais preparatais, kurių sudėtyje yra radionuklidų, branduolinės medicinos procedūromis, įranga, darbuotojų, pacientų ir jų artimųjų radiacinės saugos užtikrinimo reikalavimais ir pan.

     Parengta kelių RSC leidinių nauja redakcija. Atnaujinti informaciniai leidiniai „Ką reikia žinoti apie pasirengimą branduolinei avarijai?“, „Darbuotojų apšvitos jonizuojančiąja spinduliuote stebėsena“, „Jonizuojančioji spinduliuotė“, kuriuose aptartos jonizuojančiosios spinduliuotės rūšys, jonizuojančiosios spinduliuotės panaudojimo sritys bei poveikis žmogaus sveikatai, profesinės apšvitos vertinimo ypatumai, apsisaugojimo nuo išorinės ir vidinės apšvitos būdai ir ką daryti įvykus avarijai.

    Į lietuvių kalbą išversti, išleisti ir išdalyti ASPĮ ir ūkio subjektams 2 TATENA’os plakatai: „Darbuotojų radiacinė sauga naudojant atviruosius jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinius“ ir „Darbuotojų radiacinė sauga dirbant su matavimo įrenginiais“.

    RSC specialistai, dalyvaudami radijo ir televizijos laidose, teikė gana daug interviu radiacinės saugos klausimais, pasakojo apie medicininę ir gyventojų iš aplinkos patiriamą apšvitą, galimą pavojų Lietuvos gyventojų sveikatai ir aplikai pradėjus veikti Baltarusijos AE, radono ir jo produktų būste bei aplinkoje keliamą poveikį gyventojų sveikatai ir RSC veiklos sritis. Bendradarbiaujant su visuomenės sveikatos biurais, RSC organizuoja susitikimus su gyventojais žalingo jonizuojančiosios spinduliuotės poveikio klausimams aptarti.

    Palaikydamas grįžtamąjį ryšį su gyventojais bei siekdamas užtikrinti ir gerinti teikiamų paslaugų kokybę, RSC atliko paslaugų gavėjų apklausą. Respondentų atsakymai į pateiktus klausimus ir jų pateikti siūlymai, pastabos ir komentarai parodė, kad dauguma respondentų RSC veiklą ir teikiamų paslaugų kokybę įvertino labai gerai ir gerai.

RSC parengtus leidinius galima rasti adresu www.rsc.lt → Leidiniai.

 

Atnaujinta 2018-06-29


Paieška
Naujienų prenumerata
Mus rasite
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.00 – 17.00 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)