LT     /    EN
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Rašykite mums Versija spausdinimui
Visuomenės informavimas

    Nuo įsteigimo RSC specialistai gyventojams informuoti skiria daug dėmesio: radiacinės saugos klausimais rengia informacinius pranešimus spaudai, organizuoja daugybę renginių, seminarų, konferencijų, moksleivių ir studentų grupes supažindina su RSC veikla, bendrauja su žurnalistais ir įvairių visuomenės grupių atstovais.

 

    2016 m. apie RSC veiklą, radiacinės saugos būklę ir jos pokyčius, naujienas, radiacinės saugos priežiūrą ir kontrolę, organizuojamus renginius, mokymus ir kitas aktualijas RSC interneto svetainėje paskelbta net 112 informacinių pranešimų, kai kurie iš jų paskelbti naujienų agentūros BNS spaudos centre ir kitose visuomenės informavimo priemonėse. 2016 m. įvairiuose Lietuvos ir užsienio specializuotuose leidiniuose publikuota 14 RSC specialistų parengtų straipsnių.

 

    Per 20 RSC veiklos metų radiacinės saugos klausimais išleista daug knygų, brošiūrų, lankstinukų ir plakatų. 2016 m. siekiant plačiau supažindinti visuomenę su RSC vykdoma veikla užtikrinant visuomenės sveikatą nuo galimo jonizuojančiosios spinduliuotės poveikio išleistas leidinys „Radiacinės saugos centro metinė ataskaita 2015“, kuriame pristatomi RSC 2015 m. nuveikti darbai ir pasiekimai įvairiose veiklos srityse.

 

    Taip pat išleisti du informacinio biuletenio „Radiacinė sauga“ numeriai. Viename jų apžvelgti jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių taikymo pramonėje aspektai, pagrindiniai radioaktyviųjų atliekų tvarkymo principai, o kitame – skaitytojai supažindinami su Lietuvos dirvožemio užterštumo, likusio po Černobylio atominės elektrinės avarijos, bei RSC atliekamų tyrimų ir užterštumo nulemtos gyventojų apšvitos vertinimo aspektais.

 

    RSC parengė informacinį lankstinuką „Rentgeno spinduliuotė: Ką reikia žinoti pacientams?“, kuriame aptartas rentgeno spinduliuotės poveikis sveikatai, rentgenodiagnostikos procedūrų metu patiriama apšvita ir šių procedūrų atlikimo nėščioms moterims ir vaikams aspektai.

 

    Leidinyje „Jonizuojančioji spinduliuotė vartojamuosiuose gaminiuose“ aptarta jonizuojančiosios spinduliuotės vartojamuosiuose gaminiuose istorinė apžvalga, skaitytojai supažindinami su radiacinės saugos reikalavimais ir rekomendacijomis, reglamentuojančiais vartojamųjų gaminių radiacinę saugą.

 

    Leidinyje „Radiacinė sauga odontologijoje“ skaitytojai supažindinami su biologiniu jonizuojančiosios spinduliuotės poveikiu, bendraisiais radiacinės saugos reikalavimais, pagrindiniais Lietuvos Respublikos teisės aktais, reglamentuojančiais radiacinę saugą odontologijoje.

 

    Į lietuvių kalbą išversti ir išleisti 3 TATENA‘os plakatai: „Darbuotojų radiacinė sauga rentgenodiagnostikoje“, „Darbuotojų radiacinė sauga spindulinėje terapijoje“ ir „Radiacine sauga pramoninėje radiografijoje“, kurie išdalyti ASPĮ ir objektams, atliekantiems pramoninės radiografijos darbus.

 

    2016 m. RSC specialistai bendradarbiaudami su visuomenės sveikatos biurais vedė susitikimus radiacinės saugos temomis su Alytaus, Anykščių ir Vilkaviškio bendruomenių gyventojais.

 

    RSC specialistai dalyvavo SAM organizuotame renginyje „Sveikatos alėja“, kurio metu Vilniaus m. gyventojus ir svečius supažindino su RSC veikla, aktualiais radiacinės saugos klausimais, atliekamais radiologiniais tyrimais, pasakojo apie rentgenodiagnostikos procedūrų metu gaunamą apšvitą, dalijo RSC išleistus leidinius, demonstravo, kaip veikia mobilieji dozimetrai ir kiti matavimo prietaisai, matavo gyventojų atsineštų daiktų galimą radioaktyvumą ir komentavo gautus rezultatus. 


Visuomenės informavimas
Visuomenės informavimas

Renginio „Sveikatos alėja“ akimirkos

 

     RSC specialistai, dalyvaudami radijo ir televizijos laidose, pasakojo apie medicininę ir gyventojų iš aplinkos patiriamą apšvitą, radono ir jo skilimo produktų būste bei aplinkoje keliamą poveikį gyventojų sveikatai ir RSC veiklos sritis.

 

     RSC interneto svetainė yra nuolat atnaujinama, joje pateikiama gyventojams ir specialistams skirtų įvairių leidinių, informacinių pranešimų ir skelbiama daug visuomenei naudingos informacijos.

 

     RSC, siekdamas užtikrinti ir gerinti teikiamų paslaugų kokybę bei analizuodamas savo veiklos rezultatus, kasmet atlieka paslaugų gavėjų apklausą. 2016 m. pabaigoje apklausos nuoroda su kreipimosi tekstu išsiųsta apie 1 800 ūkio subjektų. Respondentų atsakymai į pateiktus klausimus ir jų pateikti siūlymai, pastabos ir komentarai parodė, kad dauguma respondentų RSC veiklą ir teikiamų paslaugų kokybę įvertino labai gerai ir gerai. Galima teigti, kad RSC pastangos informuoti visuomenę radiacinės saugos klausimais ir teikti paslaugas gyventojams, įstaigoms, įmonėms ir organizacijoms pasiteisino ir duoda gerų rezultatų.

 

Atnaujinta 2017-06-19


Paieška
Naujienų prenumerata
Mus rasite
Kalvarijų g. 153,
LT-08221, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.00 – 17.00 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 210 5816 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)