LT     /    EN
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Rašykite mums Versija spausdinimui
Naujienų archyvas
2010-08-18
Europos Komisija diskutuoja apie rentgeno skenerių naudojimą ES oro uostuose

  Terorizmo atvejai bei jų grėsmė šiomis dienomis sulaukia didelio ne tik atsakingųjų institucijų, bet ir kiekvieno mūsų dėmesio. Užtikrinti visuomenės saugumą tampa sudėtingu uždaviniu jau vien dėl to, kad teroristiniams tikslams naudojami nauji būdai. Kiekvienos valstybės vyriausybė yra atsakinga, kad žmonės šalyje būtų apsaugoti nuo galimų terorizmo atvejų, todėl, užtikrinant terorizmo prevenciją ir kitais saugumo tikslais, oro uostuose atliekama keleivių viso kūno patikra. Viena iš viso kūno patikros priemonių yra viso kūno rentgeno skeneriai, kuriuos norėtų naudoti šalių saugumo tarnybos. Apie jų teikiamą naudą ir galimą žalą žmogaus sveikatai diskutuoja EK ir kitos organizacijos.
  Radiacinės saugos centras kviečia pareikšti nuomonę dėl viso kūno rentgeno skenerių naudojimo oro uostuose keleivių patikrai. Jūsų nuomonių šia tema laukiame el. paštu rscATrsc.lt arba adresu Kalvarijų g. 153, Vilnius, LT-08221. Detalesnės informacijos teiraukitės telefonu Vilniuje 236 19 36.
2010-08-12
Gaisrai Briansko srityje pavojaus Lietuvos gyventojų sveikatai nekelia

Pastaruoju metu daug nerimo Lietuvos žmonėms sukėlė informacija apie gaisrus Briansko srities (Rusija) miškuose, kurie Černobylio avarijos metu buvo užteršti radioaktyviosiomis medžiagomis.
Remiantis paskutine oficialia Rusijos institucijų informacija, užregistruotas vienas miškų, užterštų radioaktyviosiomis medžiagomis, gaisras, kilęs prieš kelias dienas Briansko srityje. Jis buvo užgesintas per 2 valandas. Po to gaisrų užterštuose miškuose nebuvo neužregistruota. Šiose teritorijose nuolat budi sustiprintos pajėgos ir pastoviai stebimi radiacinės būklės pokyčiai. Jokių radiacinio fono padidėjimų nenustatyta.
2010-08-05
Zarasų rajone aptikti dūmų jutikliai su radioaktyviuoju plutoniu

Š. m. rugpjūčio 3 d. Radiacinės saugos centras gavo pranešimą iš Zarasų rajono savivaldybės atstovo, kuris informavo, kad rugpjūčio 2 d. vietos gyventojas miške netoli Degučių kaimo (Zarasų raj.) rado 8 cilindro formos dėžutes su jonizuojančiosios spinduliuotės ženklais.
2010-08-02
Stažuotė

Š. m. rugpjūčio mėnesį Radiacinės saugos centre stažuojasi Armėnijos radiacinės saugos specialistas Karen Haroyan, kurį į Radiacinės saugos centrą perimti patirties ir įgyti žinių nukreipė Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA). Vizito metu specialistas susipažins su radiacinės saugos infrastruktūra Lietuvoje, Radiacinės saugos centro kokybės vadybos sistema, individualiąja apšvitos dozių stebėsena, darbo vietų stebėsena, atliekamais radiologiniais tyrimais, skirtais gyventojų apšvitai vertinti bei medicininės apšvitos aktualijomis.
Ar dirbantieji su radioaktyviosiomis medžiagomis ir kitais jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais yra saugūs?

Radiacinės saugos centro duomenimis, Lietuvoje yra per 6700 darbuotojų, dirbančių su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais, kuriems nuolat matuojamos ir vertinamos jų gaunamos profesinės apšvitos dozės. Didesnes apšvitos dozes gauna kai kurie Ignalinos atominės elektrinės darbuotojai, intervencinės radiologijos ir kardiologijos gydytojai, jų padėjėjai ir radiologijos technologai, dirbantys branduolinės medicinos padaliniuose bei darbuotojai, dirbantys su pramoniniais radiografais. Tačiau visais atvejais apšvitos dozės yra žymiai mažesnės už teisės aktuose numatytas darbuotojų apšvitos ribines dozes.
2010-07-26
Klaipėdoje aptiktas radionuklidais užterštas metalo laužas

Š. m. liepos 13 dieną Radiacinės saugos centro (RSC) Klaipėdos skyriaus specialistai gavo pranešimą iš vienos Klaipėdos įmonės, užsiimančios metalo laužo supirkimu, vadovybės, kad rūšiavimo metu, naudojant specialią įrangą, nustatyta metalo laužo radioaktyvioji tarša. Įmonės administracija informavo, kad nerūdijančio metalo laužas buvo atgabentas iš Kazachstano.
2010-07-21
Radiacinės saugos reikalavimų pažeidimai

Radiacinės saugos centras gavo informacijos, kad UAB „MCT“ Klaipėdos padalinyje buvo pakeistas kompiuterinio tomografo vamzdis. Montavimo darbus atliko Latvijoje registruota įmonė SIA ARBOR Medical Korporacija, neturinti licencijos montuoti, remontuoti, prižiūrėti jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinius Lietuvos Respublikos teritorijoje.
2010-07-20
Per 10 metų daugiau nei pusė milijono apsilankymų RSC internetinėje svetainėje

Džiaugiamės, kad RSC internetinis puslapis, nuo sukūrimo 2000 metais, jau buvo aplankytas daugiau nei pusę milijono kartų. Finansuojant Atviros Lietuvos fondui, prieš 10 metų RSC įgyvendino projektą „Visuomenės informavimo apie jonizuojančiąją spinduliuotę elektroninės sistemos sukūrimas“, kurio metu buvo sukurta RSC internetinė svetainė, o vėliau tobulinta ir atnaujinta padedant Švedijos reguliuojančiajai institucijai (SSM).
Paieška
Naujienų prenumerata
Mus rasite
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.00 – 17.00 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)