LT     /    EN
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Rašykite mums Versija spausdinimui
Naujienų archyvas
Pacientų apšvitos dozių vertinimas rentgenodiagnostikoje, ypatingą dėmesį skiriant vaikų tyrimams

Siekiant užtikrinti radiacinę saugą medicinoje, svarbu pasiekti, kad pacientas, kuriam paskirta rentgenodiagnostinė procedūra, gautų kuo mažesnę apšvitą nuo jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinio. Viena iš priemonių sumažinti gaunamą pacientų apšvitą yra rekomenduojamųjų diagnostikos apšvitos lygių nustatymas ir jų laikymasis. 2008 m. Radiacinės saugos centro (RSC) direktoriaus įsakymu Nr. 84 „Dėl rekomenduojamų rentgenodiagnostikos apšvitos lygių patvirtinimo“, buvo nustatyti rentgenodiagnostikos procedūrų metu pacientų gaunamos apšvitos reikalavimai, kuriais vadovaujantis asmens sveikatos priežiūros įstaigos turi stebėti ar apšvitos dozės neviršija šalyje nustatytų minėtų apšvitos lygių.
2010-06-28
Duomenų apie jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinius ir darbuotojus, dirbančius su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais teikimas Registrui tapo patogesnis

Duomenys apie jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinius ir darbuotojus, dirbančius su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais, Valstybės jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių ir darbuotojų apšvitos registrui (toliau – registras) teikiami 2009 m. rugpjūčio 24 d. LR sveikatos apsaugos ministro įsakymu Nr. V-675 „Dėl duomenų apie jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinius ir darbuotojus, dirbančius su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais, pateikimo Valstybės jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių ir darbuotojų apšvitos registrui tvarkos aprašo patvirtinimo“ (Žin., 2009, Nr. 105-4386) prieduose nustatytomis pranešimų formomis.
Nuo 2010 m. birželio 1 d. šiuos duomenis galima pateikti elektroniniu būdu – naudojantis registro išoriniu portalu.
2010-06-18
Gyventojai teiraujasi

Š.m. birželio 15 d., prieš darbo pradžią į Radiacinės saugos centrą (RSC) budinčiu telefonu kreipėsi susirūpinęs Kauno gyventojas. Jį neramino naujai įsigytas pirkinys, kurį tuo metu jis laikė savo automobilio bagažinėje. Tai – elektrostatinio krūvio nuėmėjas (neutralizatorius), naudojamas pramonėje. Gyventojas pažymėjo, jog internete aptiko informacijos, kad tokie prietaisai dažnai turi jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinius, todėl išsigando, kad prietaisas gali ją skleisti ir pakenkti jo ir artimųjų sveikatai.
2010-06-15
Reagavimo į radiologines avarijas pratybos Medininkų pasienio kontrolės poste

Birželio 15 d. Medininkų pasienio kontrolės poste Radiacinės saugos centras (RSC) organizavo mokomąsias lauko pratybas „Institucijų veiksmai, nustačius radioaktyvųjį šaltinį ir užterštą radionuklidais teritoriją Medininkų pasienio poste“. Pratybų metu buvo siekiama įvertinti Vilniaus apskrities civilinės saugos ir gelbėjimo sistemos pajėgų bei kitų valstybės ir savivaldybių institucijų pasirengimą ir veiksmus radiologinės avarijos atveju, taikant Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Tarptautinių sveikatos priežiūros taisyklių II priede pateiktą sprendimų priėmimo dokumentą. Plačiau apie įvykusias pratybas skaitykite savaitraštyje "Lietuvos sveikata"
2010-06-14
Reagavimo į radiologines avarijas pratybos Utenoje

Birželio 9 d. Utenos apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba kartu su Radiacinės saugos centru (RSC) organizavo reagavimo į radiologines avarijas pratybas, kurias sudarė teorinė ir praktinė dalys. Teorinės dalies metu RSC specialistai skaitė paskaitas Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų pareigūnams ir Utenos apskrities savivaldybių administracijų civilinės saugos specialistams, o vėliau buvo organizuojamos pratybos.
2010-06-09
Radiacinės saugos centre atliktas pirmasis priežiūros auditas

Siekiant tobulinti jau įdiegtą kokybės vadybos sistemą, 2010 m. balandžio 21 d. RSC atliktas kokybės vadybos sistemos pirmasis priežiūros (išorės) auditas. Išorės auditą atliko UAB „TUV Uolektis" auditoriai, atstovaujantys Vokietijos sertifikavimo įstaigą TUV CERT. Pirmojo priežiūros audito metu auditoriai atrankos būdu pasirinko kelias pagrindines veiklos sritis, tikrino susijusią dokumentaciją, apklausė darbuotojus.
2010-06-02
Netinkamas radioaktyviųjų atliekų tvarkymas Indijoje kainavo žmogaus gyvybę

Pastaruoju metu užsienio šalių žiniasklaidos priemonėse vis dar plačiai aptariamas sukrečiantis įvykis, kai š. m. balandžio 27 d. Indijoje mirė metalo supirktuvės darbuotojas, išmontavęs 2010 m. vasario mėn. iš Naujojo Delio universiteto pirktą įrenginį su radioaktyvaus Co-60 šaltiniu.
2010-05-21
Nacionaliniai mokymo kursai radiologijos technologams

Radiacinės saugos centras, atsižvelgdamas į šiomis dienomis svarbią pacientų radiacinės saugos užtikrinimo rentgeno diagnostinių procedūrų metu problemą, bei Tarptautinės rentgeno laborantų ir radiotechnologų asociacijos prašymą kartu su Tarptautine atominės energijos agentūra (TATENA), Lietuvos radiologų asociacija, Lietuvos radiologijos technologų draugija bei talkinant Vilniaus Universiteto ligoninės Santariškių klinikoms š. m. gegužės 24 - 25 dienomis organizavo nacionalinius mokymo kursus „Radiacinės saugos užtikrinimas rentgeno diagnostikoje“, skirtus radiologijos technologams.
Paieška
Naujienų prenumerata
Mus rasite
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.00 – 17.00 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)