LT     /    EN
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Rašykite mums Versija spausdinimui
Naujienų archyvas
2010-05-21
Mokymai muitinės pareigūnams

Siekiant užtikrinti tinkamą įvairių sričių specialistų radiacinės saugos žinių lygį, stiprinti Lietuvos Respublikos pareigūnų, kurie darbo metu gali susidurti su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais, pasirengimą radiacinės saugos srityje ir tęsiant bendradarbiavimą su Lietuvos muitine, š. m. gegužės 20 d. Radiacinės saugos centre vyko radiacinės saugos mokymai, skirti Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnams
2010-05-17
Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdis Radiacinės saugos centre

Š. m. gegužės 14 d. Radiacinės saugos centre vyko Lietuvos Respublikos Seimo Sveikatos reikalų komiteto išvažiuojamasis posėdis Nr.P-11. Daugiau informacijos BNS informaciniame pranešime  čia
2010-05-18
Nauja Registro sistema priduota naudojimui

Gyvename technologijų amžiuje, todėl reaguoti į kylančias grėsmes turime skubiai ir koordinuotai. Vienas iš būdų užkirsti kelią galimoms grėsmėms – informacijos valdymas. 1999 m. Lietuvoje įsteigtas Valstybės jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių ir darbuotojų apšvitos registras (toliau – Registras), kuriame pradėta kaupti informacija apie visus Lietuvoje naudojamus (saugomus) jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinius bei darbuotojus, dirbančius su tokiais šaltiniais. Nepaisant to, kad registras įkurtas dar 1999 metais, iki šiol nebuvo pakankamos techninės bazės pilnavertiškam tokio tipo Registro funkcionavimui užtikrinti.
2010-05-13
RSC specialistai kelia kvalifikaciją kokybės vadybos srityje

Radiacinės saugos centras vadovaudamasis „2007–2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 4 prioriteto „Administracinių gebėjimų stiprinimas ir viešojo administravimo efektyvumo didinimas“ įgyvendinimo priemone VP1-4.3-VRM-01-V „Viešųjų paslaugų kokybės iniciatyvos“, įgyvendina projektą „Kokybės vadybos sistemos diegimas ir sertifikavimas Radiacinės saugos centre“. Šiuo VRM ministro patvirtintu projektu siekiama prisidėti prie RSC ir jo teritorinių padalinių tinkamo lygio kokybės vadybos sistemos palaikymo, garantuojant kokybiškų viešojo administravimo paslaugų, užtikrinančių gyventojų ir darbuotojų radiacinę saugą nuo žalingo jonizuojančiosios spinduliuotės poveikio, teikimą.
2010-04-30
Radiacinės saugos centre lankosi mokiniai ir studentai

Radiacinės saugos centras (RSC) nuolat rūpinasi jaunų žmonų švietimu radiacinės saugos srityje ir tęsia jau seniai užsimezgusį bendradarbiavimą su Lietuvos mokyklomis ir universitetais.
2010-04-19
24-osios Černobylio avarijos metinės

Jau daugiau nei dvidešimt metų kiekvieną pavasarį, bundant gamtai ir su viltimi bei džiaugsmu pasitinkant sugrįžusią šilumą, vyraujančias šviesias nuotaikas sudrumsčia nykus Černobylio atominės avarijos prisiminimų aidas. Atrodo, kad tiek metų prabėgus po šio įvykio, turėtų viskas užsimiršti, tačiau nerimas vis dar laiko mus savo įkaitais, o daugelis vis suabejoja atominės energijos panaudojimo saugumu. Nerimą sustiprina planai tiek mūsų, tiek kaimyninėse valstybėse statyti atomines elektrines. Suprantama, naujose atominėse elektrinėse veiks naujos, šiuolaikinės kartos reaktoriai, kurie, be abejo, bus daug saugesni už seniau projektuotus, ir į aplinką skleis mažiau taršos, taip pat šie reaktoriai bus saugesni technologinio valdymo prasme. Tačiau skaudi patirtis po avarijos Černobylio atominėje elektrinėje 1986 metų pavasarį, paliko pėdsaką Lietuvos gyventojų atmintyje.
2010-04-23

Jau rašėme apie š.m. balandžio 1 d. Radiacinės saugos centro (RSC) pasirašytą bendradarbiavimo susitarimą su Lietuvos geologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos (LGT) (plačiau).

Norėtume pasidžiaugti, kad nuo pat pirmųjų dienų bendradarbiavimas intensyviai vystomas ir jau pasirodė LGT pranešimas apie demonstracinį geogeninio radono dirvožemyje matavimą LGT teritorijoje, kuriame RSC specialistai demonstravo radono grunte praktinę tyrimų atlikimo tvarką (skaityti pranešimą).
2010-04-15
Apsauginių priemonių naudojimas odontologinėje rentgenodiagnostikoje

Kiekvienais metais Lietuvoje daugėja odontologijai skirtos rentgenodiagnostinės įrangos – intraoralinių, panoraminių, tūrinių kompiuterinės tomografijos bei įprastinių kompiuterinės tomografijos aparatų, pritaikytų odontologiniams tyrimams. Taikant rentgenodiagnostikos procedūras, pagrindine problema išlieka pacientų radiacinės saugos užtikrinimas. Procedūrų metu apšvitą gauna ne tik tiriamasis organas, bet ir aplinkiniai audiniai bei organai. Viena iš priemonių, skirtų aplinkiniams organams apsaugoti nuo nereikalingos apšvitos, yra apsauginių priemonių naudojimas, tačiau neteisingai arba netikslingai naudojant apsaugos priemones, jos neduos jokio efekto radiacinės saugos požiūriu, o atskirais atvejais gali net pakenkti tyrimo kokybei.
Paieška
Naujienų prenumerata
Mus rasite
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.00 – 17.00 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)