LT     /    EN
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Rašykite mums Versija spausdinimui
Naujienų archyvas
2009-08-20
Radiacinės saugos centro specialistai atlikto radiologinius tyrimus Šilutės rajono Tarvydų kaime.
Radiacinės saugos centro specialistai gavo Šilutės rajono Tarvydų kaimo gyventojų prašymą atlikti radiologinius tyrimus jų namuose, kadangi juos neramina didėjantis šio kaimo gyventojų vėžinių susirgimų skaičius, kuriam, jų manymu, gali turėti įtakos buvusi sovietinės zenitinių raketų bazės kaimynystė.

Padedant vietinės valdžios atstovams – Juknaičių seniūnui Valentinui Dylertui ir Šilutės rajono savivaldybės administracijos civilinės ir priešgaisrinės saugos tarnybos vedėjui Romualdui Renčeliauskui, buvo atlikti tyrimai buvusios karinės bazės teritorijoje bei gyventojų, kurie gyvena netoliese jos, sodybose. Radiologiniams tyrimams atlikti buvo paimti gyventojų auginamų daržovių bei geriamojo vandens mėginiai.

Padidėjusios jonizuojančiosios spinduliuotės Tarvydų kaimo gyvenamojoje aplinkoje nebuvo nustatyta. Gyventojai informuoti apie matavimų rezultatus ir nuraminti, kad jie nėra veikiami jokių buvusios armijos paliktų „radiacijos šaltinių“, kurie galėtų paskatinti vėžinių susirgimų paplitimą.

Tokie atlikti matavimai nėra pirmieji, į Radiacinės saugos centrą prieš keletą metų su panašiu nuogąstavimu kreipėsi vieno Varėnos rajone esančio kaimo gyventojai. Panašių prašymų atlikti radiologinius tyrimus privačiuose namuose Radiacinės saugos centro specialistai gauna beveik kas mėnesį.

Nebuvo atvejų, kad būtų nustatyta padidinta jonizuojančioji spinduliuotė gyventojų privačiose valdose, tačiau Radiacinės saugos specialistai visada jautriai reaguoja į žmonių prašymus įvertinti, ar jų gyvenamoji aplinka yra saugi. Atlikus tokius tyrimus, abiems pusėms tampa lengviau, kai įsitikinama, kad jokio pavojaus gauti apšvitą nuo jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinio nėra.


Nuotraukose matyti, kaip buvo atliekami matavimai buvusios karinės bazės teritorijoje Šilutės rajone Tarvydų kaime bei šio kaimo gyventojų namuose ir jų aplinkoje.


Paieška
Naujienų prenumerata
Mus rasite
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.00 – 17.00 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)