LT     /    EN
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Rašykite mums Versija spausdinimui
Naujienų archyvas
2009-08-27
Seminaras policijos pareigūnams apie pasirengimą reaguoti radiologinių avarijų atveju
    Šių metų rugpjūčio 26 dieną Radiacinės saugos centras, siekdamas tobulinti šalies atsakingųjų institucijų parengtį radiologinių avarijų atveju, organizavo seminarą, skirtą Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos atstovams.

   Tai buvo jau antrasis Radiacinės saugos centro parengtas seminarų ciklo renginys, skirtas darbuotojų ir pareigūnų, dalyvaujančių ekstremalių situacijų valdyme, radiacinės saugos srities įgūdžių pasirengimo ir reagavimo radiologinių avarijų atveju tobulinimui.

    Seminaro metu Radiacinės saugos centro specialistai dalyviams pristatė Europos Komisijos parengtame radiologinių avarijų valdymo vadove (TMT Handbook – Triage, Monitoring and Treatment of people exposed to ionising radiation fallowing a malevolent act) išdėstytus policijos pareigūnų pasirengimo ir reagavimo į radiologines avarijas radiacinės saugos principus. Pranešimus skaitė ne tik Radiacinės saugos centro specialistai, bet ir Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos bei Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos specialistai, kurie dalyvius supažindino su:

 
  • pagrindiniais pirmųjų reaguojančiųjų veiksmais atvykus į radiologinės avarijos vietą; 
  • informacijos perdavimo keliais užtikrinant efektyvų tarpžinybinį bendradarbiavimą, likviduojant radiologinių avarijų pasekmes;
  • policijos pareigūnų veiksmais ekstremalių situacijų valdyme.

    Renginio pabaigoje vyko apibendrinančioji diskusija, kurios metu buvo aptartos TMT vadove pateiktų rekomendacijų įgyvendinimo bei panaudojimo galimybės rengiant bendrąjį šalies atsakingųjų institucijų reagavimo radiologinės avarijos atveju planą.

    Siekdamas supažindinti darbuotojų ir pareigūnų, dalyvaujančių ekstremalių situacijų valdyme su EK parengtu radiologinių avarijų valdymo vadovu, Radiacinės saugos centras šiais metais organizavo seminarą net tik policijos pareigūnams, bet ir asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams. Tęsdamas Europos Komisijos pateiktų rekomendacijų radiologinių avarijų valdymo srityje adaptavimą ir įgyvendinamą Lietuvoje Radiacinės saugos centras šių metų ketvirtąjį ketvirtį su TMT vadovu planuoja supažindinti ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos atstovus.

Paieška
Naujienų prenumerata
Mus rasite
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.00 – 17.00 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)