LT     /    EN
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Rašykite mums Versija spausdinimui
Naujienų archyvas
2009-08-27
Radiacinės saugos centras padeda Europos ir Azijos kolegoms
  Šių metų rugpjūčio 31 – rugsėjo 11 dienomis Vilniuje vyksta tarptautiniai mokymo kursai „Profesinės apšvitos, nulemtos radionuklidų, patekusių į žmogaus organizmą, vertinimas“. Kursus organizuoja Tarptautinės atominės energijos agentūra (TATENA) kartu su Radiacinės saugos centru pagal TATENA techninio bendradarbiavimo projektą RER/9/097 „Nacionalinių infrastruktūrų stiprinimas užtikrinant darbuotojų radiacinę saugą ir profesinės apšvitos kontrolę“. 
  Šiuolaikiniame gyvenime medicinos, pramonės, mokslo, branduolinės energetikos ir kitose srityse gana plačiai naudojami jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniai, galintys sąlygoti papildomą dirbančių asmenų apšvitą. Todėl labai svarbu tikslingai panaudoti visas galimas administracines ir technines priemones, kurios padeda įvertinti apšvitą ir ją sumažinti. Viena iš tokių priemonių yra darbuotojų mokymai apšvitos matavimų, dozių nustatymo ir radiacinės saugos užtikrinimo klausimais. 
  Kursuose, kuriuos sudaro teorinė ir praktinė dalys, dalyvauja 13 Europos ir Azijos šalių atstovų, dirbančių dozimetrinėse laboratorijose ir radiacinę saugą reguliuojančiose institucijose. 
  Pirmąją kursų savaitę teorinė mokymo kursų dalis vyko „Karolinos“ konferencijų centre. Jos metu buvo aptariami darbuotojų vidinės apšvitos stebėsenos reikalavimai, tiesioginių ir netiesioginių matavimų metodų ypatumai, nauji biokinetiniai modeliai ir programos, skirtos vidinės apšvitos dozėms įvertinti, tyrimų kokybės užtikrinimas ir kiti aktualūs vidinės dozimetrijos klausimai.
  Antrąją savaitę praktinė mokymo kursų dalis vykta Radiacinės saugos centro Radiologinių tyrimų bei Individualiosios dozimetrijos laboratorijose. Praktinių užsiėmimų metu dalyviai turi galimybę žinias, įgytas teorinės kursų dalies metu, pritaikyti praktiškai atliekant radionuklidų aktyvumų matavimus žmogaus kūne viso kūno ir skydliaukės skaitikliais bei radiocheminiais metodais, taip pat atliekant vidinės apšvitos dozės skaičiavimus.
  Radiacinės saugos centras, su TATENA organizuodamas tarptautinius mokymo bei kvalifikacijos tobulinimo kursus, prisideda prie bendros radiacinės saugos infrastruktūros stiprinimo bei darbuotojų, dirbančių su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais, kompetencijos radiacinės saugos klausimais tobulinimo.


Paieška
Naujienų prenumerata
Mus rasite
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.00 – 17.00 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)