LT     /    EN
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Rašykite mums Versija spausdinimui
Naujienų archyvas
2009-10-19
Atgarsiai

   Šių metų spalio 14 d. Utenos apskrities viršininko administracijoje Radiacinės saugos centras organizavo seminarą apie radiologines avarijas, pasirengimą jas likviduoti ir aplinkos radiologinę stebėseną. Seminaras skirtas asmenims, atsakingiems už radiologinių avarijų prevenciją apskrityse bei savivaldybėse. Plačiau apie vykusius mokymus galima susipažinti Utenos apskrities viršininko administracijos oficialioje interneto svetainėje Utenos apskrities viršininko administracija.

2009-10-13
Seminaras apie pasirengimą ir reagavimą radiologinių avarijų atveju

   Šių metų spalio 15 dieną Radiacinės saugos centras, siekdamas tobulinti šalies atsakingųjų institucijų parengtį radiologinių avarijų atveju, organizavo seminarą, skirtą Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos (PAGD) atstovams.
   Seminaro metu Radiacinės saugos centro specialistai dalyviams pristatė Europos Komisijos parengtame radiologinių avarijų valdymo vadove (TMT Handbook – Triage, Monitoring and Treatment of people exposed to ionising radiation fallowing a malevolent act) išdėstytus ugniagesių-gelbėtojų pasirengimo ir reagavimo į radiologines avarijas radiacinės saugos principus.
2009-10-05
Radiacinės saugos centras Utenoje organizavo seminarą

  Šių metų spalio 14 d.  Radiacinės saugos centras organizavo seminarą Utenos apskrities civilinės saugos, priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo specialistams, ekologams ir kitiems asmenims, atsakingiems už radiologinių avarijų prevenciją. Seminaro metu buvo aptariamos savivaldybių funkcijos radiologinių avarijų atveju, pristatoma Europos patirtis radiologinių avarijų pasirengimo ir likvidavimo srityje ir kt. klausimai.
2009-10-09
Vilniaus m. Naujamiesčio vidurinės mokyklos mokiniai mokėsi radiacinės saugos pagrindų

Radiacinės saugos centras bendradarbiauja ir palaiko glaudžius ryšius ne tik su šalies institucijomis, tarptautinėmis organizacijomis, atsakingomis už radiacinę saugą, bet ir su mokymo įstaigomis. Ne pirmus metus bendradarbiaujama su Vilniaus m. Naujamiesčio vidurinės mokyklos mokiniais.
2009-09-23
Klaipėdoje rastas CS-137 užterštas metalo laužas

   Šių metų rugsėjo 21 d. UAB „Kuusakoski“ įmonė pranešė Radiacinės saugos centro Klaipėdos skyriui, kad savivarčiu vežant metalo laužą, atgabentą iš Švedijos, įmonės viduje suveikė stacionari dozimetrinės kontrolės įranga, kuri identifikavo padidėjusią foninę jonizuojančiąją spinduliuotę. Savivartyje buvęs metalo laužas buvo išrūšiuotas pagal skleidžiamos spinduliuotės dydį, naudojantis radiacijos matavimo prietaisu, ir atrinkti trys nerūdijančio plieno vamzdeliai (žiūrėti paveikslėlį), kurie skleidė didesnę nei foninė spinduliuotę. Radioaktyvūs vamzdeliai buvo izoliuoti.
2009-09-18
Tarptautinė konferencija „Radiacinė ir branduolinė sauga užtikrinant viešąjį saugumą“

2009 metų rugsėjo 24 dieną vyko tarptautinė konferencija „Radiacinė ir branduolinė sauga užtikrinant viešąjį saugumą“. Konferencija - vienas iš renginių, organizuojamų Lietuvai pirmininkaujant Baltijos jūros valstybių tarybai. Organizatoriai – Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Radiacinės saugos centras, Lietuvos radiacinės saugos draugija.
2009-09-16
Radiacinės saugos centras dalyvavo parodoje "BALTMEDICA'2009"

Šių metų rugsėjo 17-19 dienomis Radiacinės saugos centras dalyvavo parodoje „Baltmedica 2009“, kuri vyko LITEXPO parodų rūmuose (Lietuvos parodų centras LITEXPO, Laisvės pr. 5, Vilnius). Sveikatos apsaugos ministerijos organizuojama paroda skirta lankytojus supažindinti su praktiniu sveikatai neigiamų aplinkos veiksnių nustatymu, apima aktualius visuomenės sveikatos aplinkos vystymo klausimus bei supažindina su galimybėmis praktiškai nustatyti neigiamus sveikatai aplinkos veiksnius. Daugiau informacijos apie parodą – http://www.litexpo.lt/lt/main/fairs?ID=21571.
2009-09-08
Patvirtinta nauja duomenų pateikimo tvarka Valstybės jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių ir darbuotojų apšvitos registrui

   Informuojame, kad patvirtinta nauja Duomenų apie jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinius ir darbuotojus, dirbančius su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais, pateikimo Valstybės jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių ir darbuotojų apšvitos registrui tvarka (Žin., 2009, Nr. 105-4386).
Paieška
Naujienų prenumerata
Mus rasite
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.00 – 17.00 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)