foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_bull Naujienų archyvas foto_s
foto_s
foto
2018-06-11
Parengta 2017 m. maisto produktų, jų žaliavų, geriamojo vandens ir iš aplinkos patiriamos apšvitos valstybinės radiologinės stebėsenos ataskaita

 

    Radiacinės saugos centras parengė 2017 m. maisto produktų, jų žaliavų, geriamojo vandens, atmosferos kritulių ir iš aplinkos patiriamos apšvitos valstybinės radiologinės stebėsenos ataskaitą.

 

    Valstybinė aplinkos radiologinė stebėsena vykdoma įgyvendinant Euratomo sutarties 35 ir 36 straipsnių nuostatas bei pagal Lietuvos Respublikos aplinkos ministro ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintoje Valstybinio radiologinio monitoringo organizavimo, vykdymo ir informacijos teikimo valstybės valdymo ir savivaldos institucijoms, Europos Bendrijų Komisijai bei visuomenei tvarkoje nustatytus reikalavimus.

 

    Kadangi Lietuvoje didžiausias objektas, iš kurio dirbtinių radionuklidų patenka į aplinką yra Ignalinos atominė elektrinė, maisto produktų, jų žaliavų, geriamojo vandens ir gyventojų iš aplinkos patirtų išorinės apšvitos dozių stebėsena yra sukoncentruota rytinėje šalies dalyje (Utenos, Ignalinos, Zarasų savivaldybėse). Tirti mėsos, žuvies, pieno, kopūstų, bulvių, grūdų ir grybų mėginiai.

 

    Tyrimų rezultatai rodo, kad maisto užterštumas ilgaamžiais 137Cs ir 90Sr radionuklidais (kurių daugiausia į aplinką pateko po Černobylio atominės elektrinės avarijos ir kurie pasklido Lietuvos Respublikos teritorijoje) yra nepakitęs visą pastarąjį dešimtmetį. Mėginiuose nustatoma nežymi minėtų radionuklidų aktyvumo koncentracija. Radionuklidų aktyvumo koncentracijos tirtuose mėginiuose, paimtuose Ignalinos AE galimoje įtakos zonoje, nesiskyrė nuo aktyvumo koncentracijų, nustatytų mėginiuose iš kitų Lietuvos vietų.

 

    Metinė efektinė apšvitos dozė, gaunama nuo radionuklidų esančių geriamajame vandenyje, yra gerokai mažesnė nei 0,1 mSv.

 

    Aplinkos dozės ekvivalento tyrimų, atliktų apie Ignalinos atominę elektrinę ir palyginimui Kupiškio rajone bei Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje, rezultatai rodo, kad šiuo metu išmontuojamoje Ignalinos atominėje elektrinėje vykdomi darbai papildomos išorinės apšvitos Lietuvos gyventojams nelemia. Išmatuotos aplinkos dozės yra artimos ankstesnių metų tyrimų rezultatams.

 

    Siekiant įvertinti galimą Baltarusijos atominės elektrinės įtaką užterštumui radionuklidais ir apšvitą gyventojams, numatyti papildomi maisto produktų ir geriamojo vandens ėminių paėmimo bei išorinės apšvitos dozių stebėsenos taškai Baltarusijos atominės elektrinės galimoje įtakos zonoje Lietuvos teritorijoje.

 

    2017 m. maisto, vandens ir aplinkos apšvitos radiologinės stebėsenos ataskaitą galite rasti čia.


foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s