foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_bull Naujienų archyvas foto_s
foto_s
foto
2016-11-28
Šiauliuose ir Panevėžyje aptarti aktualūs radiacinės saugos rentgenodiagnostikoje klausimai

    Lapkričio 23–24 d. VšĮ Respublikinėje Šiaulių ligoninėje ir VšĮ Respublikinėje Panevėžio ligoninėje Radiacinės saugos centro Šiaulių radiacinės saugos priežiūros ir kontrolės skyriaus specialistai vedė seminarus „Radiacinės saugos reikalavimai asmens sveikatos priežiūros įstaigose“, skirtus asmenims, atsakingiems už radiacine saugą Šiaulių ir Panevėžio regionų asmens sveikatos priežiūros įstaigose.

 

    Seminarų tikslas – aptarti aktualiausias radiacinės saugos problemas ir jų sprendimo būdus užtikrinant pacientų ir darbuotojų radiacinę saugą rentgenodiagnostikoje. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas medicininei apšvitai, gaunamai rentgenodiagnostikos procedūrų metu, mažinti.

 

    Pastaraisiais metais medicininė apšvita Lietuvoje kasmet didėja ir šiuo metu sudaro apie 31 proc. gyventojų gaunamos apšvitos iš visų jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių, kai 2011 m. ši apšvita sudarė tik 27 proc. Tokį augimą lemia vis didesnis atliekamų rentgenodiagnostinių procedūrų, ypač kompiuterinės tomografijos, skaičius. Seminarų metu akcentuota, kad asmens sveikatos priežiūros įstaigos turėtų daugiau dėmesio skirti procedūrų pagrįstumui ir tyrimo parametrų optimizavimui: rentgenodiagnostinės procedūros turėtų būti atliekamos tik tada, kai to tikrai reikia ir kai nėra kito tinkamo tyrimo metodo susirgimui diagnozuoti, o tyrimo parametrai turi būti parenkami atsižvelgiant ne tik į gaunamo rentgenodiagnostinio vaizdo kokybę, bet ir į paciento apšvitą. 

 

    Asmenims, atsakingiems už radiacinę saugą, priminta prievolė organizuoti ir užtikrinti radiologinių procedūrų pagrįstumo vertinimą ir pasiūlymų dėl jų optimizavimo teikimą įstaigos administracijai. Visi seminaro dalyviai sutiko, kad būtina daugiau dėmesio skirti pacientų apšvitos mažinimo problemai.


foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s