foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_bull Naujienų archyvas foto_s
foto_s
foto
2016-01-05
Estijos aplinkos radiacijos lygio stebėjimo stotyje techninis darbo sutrikimas

     Š. m. sausio 4 d. Radiacinės saugos centras (toliau – RSC) iš gyventojų gavo pranešimų, kad viena Estijos Respublikos teritorijoje aplinkos radiacijos lygio stebėjimo stotis, esanti netoli nuo Sankt Peterburgo atominės elektrinės, rodo daug kartų padidėjusią aplinkos jonizuojančiosios spinduliuotės dozės galią.

 

    Įtarimų, kad sutriko šios vienos aplinkos radiacijos lygio stebėjimo stoties techninis darbas sukėlė tai, kad tiek Estijoje, tiek ir kaimyninėse šalyse, taip pat ir Lietuvoje, nėra kitų stočių, kuriose būtų fiksuotas aplinkos jonizuojančiosios spinduliuotės dozės galios padidėjimas. Tarptautinė atominės energijos agentūra ir Europos Komisija informacijos apie įvykusias branduolines ar radiacines avarijas, dėl kurių galėtų padidėti aplinkos jonizuojančiosios spinduliuotės dozės galia, nepateikė.

 

    RSC susisiekė su Estijos Radiacinės saugos centru, kuris patvirtino, jog visoje Estijos teritorijoje aplinkos radiacijos fonas yra įprastinis, o techniniai vienos stoties darbo sutrikimai bus skubiai šalinami.

 

    RSC specialistai džiaugiasi, kad gyventojai domisi ir stebi duomenų bazių teikiamus aplinkos jonizuojančiosios spinduliuotės dozės galios lygio pokyčius ne tik Lietuvos teritorijoje, bet ir kitose valstybėse, ir kilus klausimų, apie tai informuoja. RSC  nuolat stebi aplinkos radiacijos lygio stebėjimo stočių rodmenis ir atsiradus pokyčių, galinčių lemti papildomą apšvitą, nedelsdamas apie tai pateiktų informaciją gyventojams.

 

    Primename, kad kiekvienas Lietuvos gyventojas gali nuolat sekti aplinkos jonizuojančiosios spinduliuotės dozės galios duomenis svetainės adresu: https://remap.jrc.ec.europa.eu/GammaDoseRates.aspx.


foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s