foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_bull Naujienų archyvas foto_s
foto_s
foto
2015-09-04
Vilniaus rajono savivaldybėje įvyko civilinės saugos stalo pratybos

Vykdydamas radiologinių avarijų prevenciją ir siekdamas tinkamai pasirengti reaguoti ir koordinuoti civilinės saugos subjektų veiksmus įvykus radiologinei avarijai, Radiacinės saugos centras (toliau – RSC) drauge su Vilniaus rajono savivaldybės administracija 2015 m. rugsėjo 3 d. organizavo savivaldybės lygio civilinės saugos stalo pratybas „Radiologinės avarijos, kilusios dėl eismo avarijos gabenant jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinį, valdymas ir likvidavimas“.

 

Pratybos vyko dviem etapais, jas sudarė teorinė ir praktinė dalis. Teorinėje pratybų dalyje RSC specialistai pristatė radiologinių avarijų statistinius duomenis, Lietuvoje ir kitose šalyse įvykusias panašaus pobūdžio radiologines avarijas, taip pat dalyvius supažindino su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių vežimo, jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių pakuočių klasifikavimo, transporto ženklinimo reikalavimais, pagrindinėmis institucijų funkcijomis reaguojant ir likviduojant radiologines avarijas savivaldybės lygmenyje. Pratybų dalyviai taip pat buvo supažindinti su individualiosios dozimetrinės kontrolės reikalavimais likviduojant radiologines avarijas, asmeninėmis apsaugos priemonėmis, jiems buvo pademonstruoti dozimetrinės kontrolės prietaisai ir paaiškinta kaip juos naudoti.

 

Praktinėje pratybų dalyje dalyviai paaiškino realius veiksmus, kuriuos pagal savo atstovaujamos institucijos kompetenciją atliktų įvykus eismo avarijai, kai vežamas jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinis ir yra pasklidusi radioaktyvioji tarša.

 

Pratybose dalyvavo VšĮ Vilniaus rajono centrinės poliklinikos Greitosios medicinos pagalbos skyriaus, VšĮ Vilniaus rajono centrinės poliklinikos, Vilniaus rajono savivaldybės administracijos, Vilniaus rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos ir Vilniaus rajono policijos komisariato atstovai.

 

RSC ragina miestų ir rajonų savivaldybių administracijas rengiant kasmetinius veiklos planus pagalvoti apie radiologinių incidentų ir avarijų problematikos aktualumą ir, suderinus su RSC, į savo veiklos planus įtraukti panašaus pobūdžio pratybas, seminarus ar mokymus.


foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s