foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_bull Naujienų archyvas foto_s
foto_s
foto
Radiacinės saugos centro specialistai padėjo savivaldybėms patikrinti teritorijų užterštumą

 

Vertindamas tikimybę, kad apleistuose statiniuose ir teritorijose gali būti palikta jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių (toliau – šaltiniai), Radiacinės saugos centras (toliau – RSC) organizuoja bei vykdo jų paiešką teritorijose, kuriose ankstesniais metais buvo įsikūrę sovietinio pavaldumo gamyklos ir sovietų armijos karinių daliniai ir galimai jose vykdė veiklą su šaltiniais. Nors dauguma šių teritorijų anksčiau jau ne kartą buvo vertintos dėl radioaktyvaus užterštumo, tačiau gyventojams iki šiol vis kyla abejonių. Siekdami įsitikinti, kad gyvenamosios teritorijos yra neužterštos praeityje naudotomis radioaktyviosiomis medžiagomis, 2013 m. RSC specialistai kreipėsi į visas savivaldybių administracijas, prašydami nurodyti teritorijas, kuriose, jų turimais duomenimis ar įtarimu, būtų tikslinga atlikti paliktųjų šaltinių ar radioaktyviojo užterštumo paieškos darbus.

 

Šių metų rugsėjo 2 d. Kretingos rajono savivaldybės prašymu RSC specialistai drauge su Imbarės seniūnijos darbuotojais patikrino Imbarės seniūnijoje esančių Reketės ir Žeimių kaimo teritorijas, kurios ribojasi su buvusia sovietų karinės raketų baze Plokščių kaime, Šateikių seniūnijoje, Plungės rajono savivaldybėje ir užterštumo radioaktyviosiomis medžiagomis nenustatė.

 

Tą pačią dieną radioaktyvaus užterštumo paieška buvo atlikta ir Raseinių rajono savivaldybės Šiluvos seniūnijoje esančiame Bedančių kaime, buvusioje sovietų karinių raketų bazėje. Šią bazę patikrinti prašė Raseinių rajono savivaldybės administracijos specialistai, kurie padėjo organizuoti užterštumo patikrinimo darbus ir patys juose dalyvavo. Savivaldybės specialistai įsitikino, kad teritorijos nėra užterštos radioaktyviosiomis medžiagomis.

 

2015 m. paieškos darbai jau atlikti Panevėžio savivaldybėje esančiame Skaistakalnio parke.

 

Gyventojus, kuriems gali kilti įtarimų dėl galimai palikto šaltinio ar radioaktyvaus užterštumo jų gyvenamojoje aplinkoje, RSC prašo kreiptis adresu Vilniuje, Kalvarijų 153, telefonu 2 36 19 36 arba elektroniniu paštu rsc@rsc.lt.foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s