LT     /    EN
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Rašykite mums Versija spausdinimui
Naujienų archyvas
2015-03-16
Jungtinės Amerikos Valstijos padeda stiprinti Radiacinės saugos centro galimybes kovai su terorizmu

Pagal Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ir Lietuvos Respublikos vyriausybės programą, skirtą priešintis masinio naikinimo ginklų ir su tokiais ginklais susijusių technologijų, medžiagų bei patirties platinimui ir siekiant užkirsti kelią be leidimo parduoti ir gabenti branduolinį, biologinį bei cheminį ginklus, su tokiais ginklais susijusias medžiagas ir technologijas bei patirtį, Radiacinės saugos centrui suteikta techninė pagalba aprūpinant jį specializuota įranga branduolinėms ir radioaktyviosioms medžiagoms aptikti bei jų sudėčiai nustatyti.
2015-03-12
Radiacinės saugos centre surengtas susitikimas su asociacijos „Apsaugos verslo grupė“ atstovais

Radiacinės saugos centras, suvokdamas galimą riziką, kylančią dėl didelio aktyvumo uždarųjų jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių naudojimo ūkio subjektų veikloje bei siekdamas stiprinti bendradarbiavimą su įmonėmis, kurios specializuojasi fizinės saugos sistemų projektavimo, montavimo bei techninio aptarnavimo srityse, kovo 10 d. surengė susitikimą su asociacijos „Apsaugos verslo grupė“ atstovais.
2015-03-10
Radiacinės saugos centre surengtas pasitarimas dėl medienos, įvežamos iš trečiųjų šalių, ir medienos kuro pelenų, užterštų Cs-137 radionuklidu, kontrolės

Kovo 9 d. Radiacinės saugos centre surengtas pasitarimas, kurio metu svarstytas Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2013 m. kovo 12 d. įsakymo Nr. V-250 „Dėl Medienos kuro pelenų, užterštų Cs-137 radionuklidu, naudojimo ir tvarkymo tvarkos aprašas, patvirtinimo“ pakeitimo projektas.
2015-03-05
Sveikatos apsaugos ministerija griežtina įvežamos medienos žaliavų ir medienos kuro taršos radiologinę kontrolę

Lietuvos katilinės vis plačiau kūrenimui naudoja medienos žaliavas (medžio skiedras, žievę, susmulkintas šakas ir pan.) ir medienos kurą, kuris gali būti įvežamas iš Baltarusijos, Ukrainos ir Rusijos regionų, nukentėjusių Černobylio atominės elektrinės avarijos metu. Iš šių regionų importuota medienos žaliava ir medienos kuras gali būti užterštas radioaktyviuoju ceziu, kurį sudeginus pelenuose gali padidėti radioaktyvaus cezio kiekiai.
Radiacinės saugos centras tobulina verslo priežiūros veiklą

Siekdamas tobulinti valstybinės radiacinės saugos priežiūrą, Radiacinės saugos centras prisijungė prie Ūkio ministerijos bei jaunųjų profesionalų programos (JPP) „Kurk Lietuvai“ projektų vadovų iniciatyvos ir skatina ūkio subjektus, kuriuose buvo atliktas radiacinės saugos reikalavimų inspekcinis patikrinimas, naudojantis Grįžtamojo ryšio sistema adresu http://inspect.ukmin.lt/ aktyviai išreikšti savo nuomonę apie atliktą patikrinimą.
2015-02-26
RSC organizavo Vadovybės apsaugos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos darbuotojų radiacinės saugos mokymus

Vykdydami radiologinių avarijų prevenciją ir siekdami gerinti valstybės institucijų pasirengimą reaguoti įvykus branduolinei, radiologinei avarijai ar radiologinio terorizmo atvejui Radiacinės saugos centro specialistai vasario 24 ir 26 d. Radiacinės saugos centre vedė Vadovybės apsaugos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos darbuotojų radiacinės saugos mokymus.
2015-02-19
Klaipėdoje pavogtas jonizuojančiosios spinduliuotės generatorius

Šių metų vasario 18 d. Radiacinės saugos centro Klaipėdos radiacinės saugos priežiūros ir kontrolės skyriaus specialistai gavo informaciją, jog vasario 16 d. naktį vagys, nupjovę gretimų patalpų lango metalines konstrukcijas, pateko į metalo laužą superkančios bendrovės sandėlį ir pavogė metalų sudėties analizatorių.
2015-02-12
Radiacinės saugos centre kvalifikaciją kelia Azerbaidžano muitinės specialistė

Vasario 2–balandžio 3 d. Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) nukreipimu Radiacinės saugos centre stažuosis Azerbaidžano muitinės specialistė Arzu Najafova, kuri atvyko susipažinti su Lietuvos maisto ir ne maisto produktų radiologinės kontrolės sistema.
Paieška
Naujienų prenumerata
Mus rasite
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)