foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_bull Naujienų archyvas foto_s
foto_s
foto
2014-06-06
Teismas išnagrinėjo UAB „SB dantų klinika“ bylą dėl neteisėto jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių naudojimo
2013 m. pabaigoje Radiacinės saugos centro (RSC) dėmesį patraukė informacija apie UAB „SB dantų klinika“ paskelbtą akciją – nemokamas panoramines dantų rentgeno nuotraukas Anykščių dantų priežiūros centre, neva atliekamas pagal visus radiacinės saugos reikalavimus. Nepaisant to, kad UAB „SB dantų klinika“ turėjo RSC išduotą licenciją verstis veikla su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais ir žinojo tokiai veiklai keliamus reikalavimus, Anykščių padalinys nebuvo įtrauktas į licencijos priedą (t. y. veikė neteisėtai), jame nebuvo įvertinta šaltinių ir darbuotojų radiacinė sauga. Surinkus papildomos informacijos išsiaiškinta apie analogišką situaciją dar dviejuose minėtos klinikos padaliniuose Klaipėdoje ir Mažeikiuose.

Reaguodamas į susiklosčiusią situaciją ir turėdamas pagrįstų įtarimų apie galimą neteisėtą veiklą su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais, RSC atliko patikrinimus UAB „SB dantų klinika“ dantų priežiūros centruose Anykščiuose, Klaipėdoje ir Mažeikiuose. Patikrinimų metu surinkta informacija, susijusi su UAB „SB dantų klinika“ dantų rentgeno aparatais ir panoramine įranga perduota Kauno apylinkės teismui.

Kauno apylinkės teismas 2014 m. birželio 2 d. nutarimu pripažino UAB „SB dantų klinika“ vadovą kaltu leidus neteisėtai ir sistemingai naudoti dantų rentgeno aparatus Anykščių dantų priežiūros centre ir remdamasis Lietuvos Respublikos Administracinių teisės pažeidimų kodekso 173 str. 1 d. skyrė baudą. Atsižvelgiant į tai, kad UAB „SB dantų klinika“ ėmėsi neatidėliotinų veiksmų įteisinti jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinius ir kitas aplinkybes šį kartą gautų pajamų už neteisėtą veiklą ir įrangos konfiskavimas netaikytas.

Radiacinės saugos centras primena, kad Radiacinės saugos įstatymo 8 str. numatyta, kad verstis veikla su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais ar dirbti jonizuojančiosios spinduliuotės aplinkoje galima tik turint Vyriausybės patvirtintų licencijavimo taisyklių nustatyta tvarka išduotą licenciją ar laikinąjį leidimą verstis veikla su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais, išskyrus įstatymu numatytas išimtis.

Svarbu žinoti, kad Lietuvos Respublikos Administracinių teisės pažeidimų kodekso 173 str. 1 d. numato, kad neteisėtas vertimasis komercine, ūkine, finansine ar profesine veikla užtraukia baudą nuo vieno tūkstančio iki trijų tūkstančių litų su pagamintos produkcijos, įrankių, žaliavos ir gautų pajamų iš šios veiklos konfiskavimu.

foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s