foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_bull Naujienų archyvas foto_s
foto_s
foto
2014-06-18
Tauragės Ramovės bendruomenėje atlikti radioaktyvaus užterštumo tyrimai
Birželio 17 dieną Radiacinės saugos centro (RSC) specialistai kartu su Tauragės rajono savivaldybės ir Tauragės Ramovės bendruomenės atstovais atliko galimai paliktųjų jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių ar radioaktyvaus užterštumo paiešką šios bendruomenės gyventojų nurodytoje teritorijoje. Kadangi anksčiau šioje teritorijoje buvo įsikuręs sovietų armijos padalinys ir gyventojų teigimu jo veikloje buvo naudojamos radioaktyviosios medžiagos, buvo atlikti radiologiniai tyrimai siekiant įvertinti ar gyvenamoji aplinka saugi.

Ištirta 30 privačių namų valdų bei šalia esančios negyvenamos teritorijos. Radioaktyvaus užterštumo nenustatyta, gyventojams suteikta informacija apie jonizuojančiosios spinduliuotės riziką ir radiacinės saugos priemones, taikomas užtikrinant gyventojų saugą nuo jonizuojančiosios spinduliuotės.

Šie paieškos darbai yra RSC vykdomos programos, kuri sudaryta apklausus visas savivaldybes ir joms nurodžius teritorijas, kurias tikslinga patikrinti dėl radioaktyvaus užterštumo, dalis. Šiais ir 2015 metais bus atliktos paliktųjų jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių paieškos Kretingos, Pagėgių, Raseinių, Panevėžio, Kauno, Šilutės ir Kalvarijos savivaldybių teritorijose, kuriose buvo įsikūrę sovietų armijos kariniai daliniai ir, tikėtina, kad šių dalinių veikloje buvo naudojami jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniai.

Paliktųjų šaltinių paieška 2011 m. atlikta AB „Vilniaus grūdai”, buvusio Onkologijos instituto, AB „Lietuvos geležinkeliai“ ir Vilniaus geležinkelio mazgo pastatuose bei teritorijoje aplink šiuos pastatus, 2012 m. – AB „Kauno grūdai“, AB „Dirbtinis pluoštas“ ir AB „Lietuvos energija“ skyriuje Kauno „Energetikos remontas“, 2013 m. – buvusiose Zoknių aviacinės remonto gamyklos ir Karmėlavos raketinės bazės teritorijose.

Nors Zoknių aviacinės remonto gamyklos teritoriją sovietų armija iki ją palikdama sutvarkė, tačiau paieškos metu nustatyta, kad radioaktyvusis užterštumas nebuvo pilnai pašalintas. Aptikus užterštą vietą, buvo imtasi radiacinės saugos priemonių siekiant užkirsti kelią nepagristai papildomai gyventojų apšvitai. Šiaulių savivaldybei buvo pateikti siūlymai užterštumui pašalinti ir užteršta teritorija yra tvarkoma vadovaujantis Lietuvos teisės aktuose nustatyta tvarka.

Gyventojus, kuriems gali kilti įtarimų dėl galimai palikto jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinio ar radioaktyvaus užterštumo jų gyvenamojoje aplinkoje, RSC prašo kreiptis adresu Vilniuje, Kalvarijų 153, telefonu 2 36 19 36 arba elektroniniu paštu rsc@rsc.lt.


foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s