foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_bull Naujienų archyvas foto_s
foto_s
foto
2015-03-16
Jungtinės Amerikos Valstijos padeda stiprinti Radiacinės saugos centro galimybes kovai su terorizmu
Pagal Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ir Lietuvos Respublikos vyriausybės programą, skirtą priešintis masinio naikinimo ginklų ir su tokiais ginklais susijusių technologijų, medžiagų bei patirties platinimui ir siekiant užkirsti kelią be leidimo parduoti ir gabenti branduolinį, biologinį bei cheminį ginklus, su tokiais ginklais susijusias medžiagas ir technologijas bei patirtį, Radiacinės saugos centrui suteikta techninė pagalba aprūpinant jį specializuota įranga branduolinėms ir radioaktyviosioms medžiagoms aptikti bei jų sudėčiai nustatyti.
 
Įgyvendinant šią tarpusavio bendradarbiavimo ir mokymo programą, vykdomą pagal JAV Gynybos departamento tarptautinę kovos su terorizmu ir masinio naikinimo ginklų platinimu programą, JAV Karinės grėsmės mažinimo agentūra atliko Radiacinės saugos centro naudojamos, pagal ankstesnę vykdytą programą JAV suteiktos įrangos techninę priežiūrą bei remontą. Suteiktos pagalbos vertė viršija 40 tūkst. eurų.
 
Atnaujinta įranga bus naudojama nelegaliems jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniams aptikti, juos identifikuoti bei detaliai ištirti laboratorijose.
 
Tai nėra vienintelė JAV institucijų Radiacinės saugos centrui suteikta pagalba. JAV nuolat organizuoja specializuotus specialistų mokymus, skirtus kovai su terorizmu ir masinio naikinimo ginklų platinimu, kuriuose, be kitų institucijų atstovų, dalyvauja ir Radiacinės saugos centro specialistai. Su JAV pagalba įsigyta įranga bus galima nustatyti paliktuosius jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinius bei juose esančius radionuklidus, pagal gyventojų prašymus vykdyti paliktųjų šaltinių paieškos darbus bei tikrinti Lietuvos teritorijas, kuriuose buvo įsikūrę sovietinės armijos daliniai, dėl jose galimai esančios radioaktyviosios taršos.

foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s