foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_bull Naujienų archyvas foto_s
foto_s
foto
2013-11-19
Vilniuje posėdžiauja Baltijos jūros valstybių tarybos Branduolinės ir radiacinės saugos ekspertų grupė
Lapkričio 19-20 dienomis Vilniuje vyksta Baltijos jūros valstybių tarybos Branduolinės ir radiacinės saugos ekspertų grupės posėdis, kuriame nagrinėjami visam Baltijos jūros regionui svarbūs radiacinės ir branduolinės saugos klausimai. Šis posėdis – vienas iš Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai renginių. Baltijos jūros valstybių tarybos Branduolinės ir radiacinės saugos ekspertų grupės darbe Lietuvai atstovauja Radiacinės saugos centro specialistai, kurie yra vieni pagrindinių šio renginio organizatorių.

Pagal numatytą posėdžio darbotvarkę diskutuojama apie bendrus projektus radiacinės ir branduolinės saugos veiklos srityje, Flagship projekto 14.3, skirto įvertinti Europos parengtį radiologinėms ir branduolinėms avarijoms, ataskaitos rezultatus, planuojama aptarti seminaro, skirto Baltijos jūros regiono sienų apsaugos kontrolei dėl nelegalaus branduolinių ir radioaktyviųjų medžiagų pervežimo, organizacinius klausimus. Šio posėdžio metu taip pat bus aptartos bendradarbiavimo keičiantis aplinkos radiologinio monitoringo rezultatais bei kita informacija plėtros galimybės bei peržiūrėti Branduolinės ir radiacinės saugos ekspertų grupės įstatai.

Baltijos jūros valstybių tarybos Branduolinės ir radiacinės saugos ekspertų grupės posėdžiuose paprastai dalyvauja 10 Baltijos jūros valstybių deleguoti branduolinės ir radiacinės saugos ekspertai bei šalių stebėtojų (Baltarusijos, Prancūzijos, Italijos, Olandijos, Rumunijos, Slovakijos, Ispanijos, Ukrainos, Didžiosios Britanijos bei JAV) specialistai. Šios grupės posėdžiuose aptariami visoms Baltijos jūros šalims aktualūs bendradarbiavimo užtikrinant radiacinę ir branduolinę saugą klausimai, diskutuojama dėl bendrų veiksmų rengiantis branduolinėms ir radiologinėms avarijoms ir reaguojant joms įvykus, keičiamasi informacija apie atliekamus radiologinius matavimus, bendrus veiksmus užtikrinant branduolinių ir kitų radioaktyviųjų medžiagų kontrolę bei užkertant kelią nelegaliam tokių medžiagų pervežimui. Kiekvienos šalies atstovai pateikia informaciją, kas svarbaus įvyko jų šalyse per ataskaitinį laikotarpį.

Posėdyje dalyvauja ir kitų Lietuvos institucijų – Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos ir Aplinkos apsaugos agentūros specialistai. Posėdžio dalyvius pasveikino Sveikatos apsaugos ministerijos Visuomenės sveikatos departamento direktorius Audrius Ščeponavičius.

Posėdžio dalyviai lankysis Radiacinės saugos centre, kur bus supažindinti su jo vykdoma veikla, turima įranga bei atliekamais radiologiniais tyrimais.


foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s