Naujienų archyvas

2014-05-08
Radiacinės saugos centro atstovai dalyvavo Globalios iniciatyvos kovoje su branduoliniu terorizmu Branduolinės kriminalistikos darbo grupės susitikime

Šių metų balandžio 28–30 d. Radiacinės saugos centro Ekspertizės ir apšvitos stebėsenos departamento direktorius Julius Žiliukas, Gyventojų apšvitos stebėsenos skyriaus vyriausiasis specialistas Remigijus Kievinas ir Radiacinės saugos priežiūros ir kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Rugilė Aganauskaitė dalyvavo Pasieniečių mokyklos Branduolinio saugumo kompetencijos centre (BSKC) vykusiame Globalios iniciatyvos kovoje su branduoliniu terorizmu (GICNT) Branduolinės kriminalistikos darbo grupės susitikime.


2014-04-30
Institucijų pasitarimas dėl galimos neteisėtos veikos su radioaktyviosiomis ir branduolinėmis medžiagomis ištyrimo

Šių metų balandžio 29 d. Radiacinės saugos centras pakvietė atsakingųjų institucijų atstovus į pasitarimą nagrinėti galimos neteisėtos veikos atvejus su radioaktyviosiomis ir branduolinėmis medžiagomis ir įvertinti, ar nustačius nusikalstamos veikos požymius esama teisinė bazė yra pakankama inicijuoti ikiteisminį tyrimą ir nubausti pažeidėją.


2014-04-28
Vilniuje vyks regioninis seminaras „Institucijos veiklos vertinimas taikant SARIS ir RASIMS sistemas“

Šių metų gegužės 5–9 dienomis Vilniuje konferencijų centre „Karolina“ vyks Tarptautinės atominės energijos agentūros (toliau – TATENA) regioninis seminaras „Institucijos veiklos vertinimas taikant SARIS ir RASIMS sistemas“.


2014-04-25
Kviečiame naudotis Registro išoriniu portalu

Pranešame, kad Valstybės jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių ir darbuotojų apšvitos registro išorinio portalo techniniai darbai baigti.


2014-04-24
Rasti būdai užkirsti kelią nelegaliai naudoti dantų rentgeno aparatus

Radiacinės saugos centras (RSC), siekdamas užkirsti kelią nelegaliems dantų rentgeno aparatų naudojimo atvejams, š. m. balandžio 17 d. organizavo pasitarimą su licencijų parduoti, montuoti, remontuoti bei atlikti techninę dantų rentgeno aparatų priežiūrą turėtojais.


2014-04-23
28 metai po branduolinės avarijos Černobylio atominėje elektrinėje

Branduolinė avarija Černobylio atominėje elektrinėje (toliau – AE) įvyko 1986 metų balandžio 26 dieną. Katastrofa įvyko prieš 28 metus, o jos tiesioginės ir netiesioginės pasekmės jaučiamos, vertinamos ir analizuojamos iki šiol.


Japonijos specialistų patirtis, jeigu reiks, bus panaudota ir Lietuvoje

Šių metų balandžio 7–11 dienomis Radiacinės saugos centro (RSC) specialistas Remigijus Kievinas dalyvavo Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) Fukušimos mieste Japonijoje organizuotame techniniame susitikime „Aplinkos stebėsenos atlikimas vykstant radiologinei ar branduolinei avarijai“.


2014-04-18
Laikinai neveikia Registro išorinis portalas

Pranešame, kad dėl techninių darbų laikinai neveikia Valstybės jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių ir darbuotojų apšvitos registro išorinis portalas. Atsiprašome už nepatogumus.


sukūrė Artogama