foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_bull Naujienų archyvas foto_s
foto_s
foto
2013-09-20
Radiacinės saugos centro specialistai dalyvavo Šiaulių miesto šventėje
Radiacinės saugos centro (toliau – RSC) specialistai rugsėjo 19 d. dalyvavo Šiauliuose vykusioje šventėje „Šiaulių dienos 777“, kurios metu įkurtame „Sveikatingumo miestelyje“ šventės dalyvius supažindino su RSC veikla ir radiacinės saugos reikalavimais, pristatė mobilią radiologinių tyrimų laboratoriją ir joje atliekamus specifinius tyrimus, mobiliuosius dozimetrus, identifikatorius, paviršiaus taršos matuoklius.

RSC specialistai supažindino sveikatingumo miestelio lankytojus su Šiauliuose ir visoje Lietuvoje atliekamais bei jau atliktais įvairiais radiologiniais tyrimais, taip pat susirūpinusiems atsakė apie rentgenodiagnostikos procedūrų metu gaunamą apšvitą, jos galimą poveikį sveikatai bei radiacinės saugos reikalavimus, atliekant tyrimus su jonizuojančiąja spinduliuote. Gyventojams buvo paaiškinta apie jonizuojančiosios spinduliuotės teikiamą naudą bei jos galimą žalą, kai yra nesilaikoma radiacinės saugos reikalavimų. Žmonės domėjosi, kur galima įsigyti jonizuojančiosios spinduliuotės aptikimo bei tyrimo prietaisų, kokius prietaisų tipus geriau pasirinkti, kokios jų kainos.

Taip pat šventės dalyviai galėjo išsitirti abejonių keliančius daiktus. Buvo ištirti gyventojų atsinešti patikrinimui daiktai: peiliai, akmenukai, laikrodžiai bei maisto produktai: grybai, uogos, daržovės ir vaisiai. RSC specialistų atlikti tyrimų rezultatai parodė, kad šiauliečių atnešti maisto produktai ir kiti daiktai neskleidė padidėjusiosios jonizuojančiosios spinduliuotės.

Kartu su RSC specialistais šventėje dalyvavo ir Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija, Šiaulių visuomenės sveikatos centras, Nacionalinis kraujo centras bei Lietuvos širdies asociacija.


foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s