foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_bull Naujienų archyvas foto_s
foto_s
foto
Privalomieji radiacinės saugos mokymai norintiems užsiimti veikla su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais
Radiacinės saugos mokymas – viena iš priemonių, užtikrinančių saugų jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių (toliau – JSŠ) naudojimą, padedančių apsaugoti darbuotojų ir gyventojų sveikatą.

Privalomąjį radiacinės saugos mokymą reglamentuoja 2011 m. priimtas Privalomojo radiacinės saugos mokymo ir instruktavimo tvarkos aprašas (Žin., 2011, Nr. 143-6726) (toliau – Aprašas). Jame nurodyta, kad privalomuosius radiacinės saugos mokymo kursus turi baigti:
1. asmenys, atsakingi už radiacinę saugą;
2. asmenys, dirbantys su JSŠ;
3. asmenys, galintys savo darbe susidurti su JSŠ (pvz., metalo laužo, atliekų supirkimo, jų perdirbimo įmonių darbuotojai).

Darbdavys turi užtikrinti, kad prieš pradėdami dirbti, o vėliau – ne rečiau kaip kas penkerius metus, atsakingi asmenys ir darbuotojai būtų mokomi radiacinės saugos. Baigę mokymo kursus ir sėkmingai išlaikę egzaminus, mokymų dalyviai gauna nustatytos formos radiacinės saugos pažymėjimą.

Šiuo metu privalomuosius radiacinės saugos mokymus organizuoja:
1. Slaugos darbuotojų tobulinimosi ir specializacijos centras;
2. UAB „Kita kompetencija“;
3. VšĮ Respublikinis energetikų mokymo centras;
4. Kauno technologijos universitetas (organizuoja tik pradinį atsakingų už I-III kategorijos JSŠ asmenų mokymą).

Prieš pradedant dirbti ar eiti pareigas, pagal pradinio radiacinės saugos mokymo programas mokytis nereikia asmenims, kurie ne anksčiau kaip nuo 2007 metų gegužės 1 d. baigė profesinio mokymo programą ar profesinio kvalifikacijos tobulinimo mokymo programą, kurios metu buvo mokoma radiacinės saugos, bei žinių ir įgūdžių įgijo mokydamiesi ne trumpiau nei nurodyta Apraše pagal atitinkamas temas (kurios priklauso nuo darbo pobūdžio ir jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių pavojingumo kategorijos) (Aprašo 1 priedas).

Tokiu atveju, kartu su prašymu gauti licenciją darbui su JSŠ ar prašymu papildyti licencijos priedą dėl naujai priimto darbuotojo, kuris dirbs su JSŠ, reikia pateikti ir dokumentus, patvirtinančius, kad darbuotojas jau yra įgijęs reikiamų radiacinės saugos žinių (t. y. profesinio mokymo programą ar profesinio kvalifikacijos tobulinimo programą, kurioje atsispindėtų programos temos ir trukmė).

Pavyzdys. Gydytojas odontologas 2011 m. Vilniaus universiteto Medicinos fakultete baigė odontologijos studijas. Studijų metu vienas iš pasirenkamųjų dalykų buvo „Radiologija“, kurio trukmė 64 valandos. Šiuo atveju, jei jis ketina pradėti dirbti su JSŠ, teikdamas prašymą gauti licenciją darbui su JSŠ, turi pateikti ir pasirenkamojo dalyko „Radiologija“ programos aprašymą, kuriame būtų aiškiai įvardytos išdėstytos temos bei matytųsi jų trukmė valandomis.

Kilus klausimų, prašome kreiptis į Radiacinės saugos mokymo skyrių telefonu (8 5) 236 1936 arba elektroniniu paštu rsc@rsc.lt.

foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s