foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_bull Naujienų archyvas foto_s
foto_s
foto
2013-10-09
Radiacinės saugos centro specialistai lankėsi Šiauliuose
Siekiant skatinti žmones gyventi sveikai, išsaugoti sveikatą ir ją stiprinti, kovoti su lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis, 2013-ieji buvo paskelbti Sveikatingumo metais. Radiacinės saugos centras (toliau – RSC), skatindamas žmonių domėjimąsi sveika gyvensena ir aplinka, organizuoja susitikimus su įvairių Lietuvos miestų gyventojais, studentais, darbuotojais, atsakingais už sveikos aplinkos kūrimą ir palaikymą.

Spalio 8 d. RSC specialistai Šiaulių Visuomenės sveikatos centro patalpose organizavo susitikimą su gyventojais ir įvairių sričių specialistais, besidominčiais radiacinės saugos užtikrinimu gyvenamojoje aplinkoje. Renginio metu RSC Gyventojų apšvitos stebėsenos skyriaus vyriausiasis specialistas Remigijus Kievinas klausytojus supažindino su gyventojų apšvitos stebėsenos rezultatais, pateikė informacijos apie galimos apšvitos atvejus gyvenamuosiuose būstuose bei tokios apšvitos mažinimo būdus, pakomentavo galimą kasdien vartojamų maisto produktų ir geriamojo vandens užterštumą radionuklidais. Radiacinių avarijų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Kristina Mikalauskienė susirinkusiesiems pristatė branduolinių ir radiologinių avarijų apžvalgą. Renginyje dalyvavo įvairių specialybių atstovai (visuomenės sveikatos, civilinės saugos specialistai, dėstytojai, gydytojai ir kt.), todėl ir susitikimo metu užduodami klausimai buvo patys įvairiausi. Pavyzdžiui, ar gyvūnai gali pernešti radioaktyvias medžiagas, kokiu principu karinėse bazėse organizuojami jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių paieškos darbai ir pan.

Tą pačią dieną RSC specialistai vedė radiacinės saugos mokymus Šiaulių greitosios medicinos pagalbos (GMP) stoties darbuotojams, kuriems buvo pristatyti medicinos darbuotojų veiklą ekstremalių situacijų atvejais reglamentuojantys teisės aktai, buvusių branduolinių ir radiologinių avarijų apžvalga. Daugiau dėmesio skirta medicinos darbuotojų asmeninei apsaugai bei dozimetrinės kontrolės ir dezaktyvavimo metodams aptarti. Skatinant GMP darbuotojus apsisaugoti nuo nepagrįstos apšvitos ir siekiant užtikrinti sveikos aplinkos kūrimą, pristatytas biologinis jonizuojančiosios spinduliuotės poveikis ir galimi apsisaugojimo būdai. Šiaulių GMP darbuotojai domėjosi, kokiais atvejais jie gali patirti apšvitą ir kaip gali nuo jos apsisaugoti.

Tokie susitikimai su gyventojais ir įvairių sričių specialistais tik dar kartą įrodo, kad veikdami kartu galime kurti sveiką aplinką ir skirti daugiau dėmesio sveikos gyvensenos formavimui.


foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s