foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_bull Naujienų archyvas foto_s
foto_s
foto
2013-03-04
Radiacinės saugos centras kartu su Jungtinių Amerikos Valstijų Energetikos departamentu organizuoja pamestųjų jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių paieškos mokymus
Siekdamas užtikrinti bei sustiprinti paliktųjų jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių (JSŠ) paieškos ir nustatymo galimybes bei kontrolę Lietuvoje, Radiacinės saugos centras kartu su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Energetikos departamentu 2013 m. kovo 4–8 dienomis Vilniuje organizuoja tęstinius mokymus „Advanced Search and Secure Workshop“ – “Detali paliktųjų jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių paieška”, skirtus įstaigų, koordinuojančių ir vykdančių jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių paieškas bei užtikrinančių radiologinę saugą Lietuvoje, atstovams. Mokymų metu bus aptartos JSŠ paieškos planavimo ir pasiruošimo paieškai, JSŠ pakavimo ir transportavimo bei kitos su paliktųjų JSŠ paieška susijusios aktualios temos. Dalyvių žinioms įtvirtinti numatyti dveji praktiniai mokymai realiuose JSŠ paieškos objektuose.

Vykdydamas Radiacinės saugos įstatymo bei 2003/122/EURATOM direktyvos Dėl didelio aktyvumo uždarųjų jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių ir paliktųjų šaltinių kontrolės reikalavimus ir nuostatas, Radiacinės saugos centras nuolat atlieka paliktųjų JSŠ paiešką buvusiose sovietinio pavaldumo gamyklose ir sovietų armijos karinių dalinių teritorijose, buitinių atliekų sąvartynuose. Paliktieji JSŠ ir gerai organizuotas terorizmas – glaudžiai susiję veiksniai, galintys lemti tragiškas pasekmes visuomenės sveikatai, gerovei ir gyvybei, todėl labai svarbus aktyvus tarpvalstybinis bendradarbiavimas šiais aktualiais klausimais.

Džiugu, kad JAV Vyriausybė jau daugelį metu padeda atskiroms Lietuvos institucijoms (Valstybės sienos apsaugos tarnybai, Muitinės departamentui, Radiacinės saugos centrui, Radioaktyvių atliekų tvarkymo agentūrai, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui ir kt.) stiprinti savo pajėgumus organizuojant specialistų mokymus, praktinius užsiėmimus, aprūpinant reikiama įranga, rengiant procedūras ar darbo instrukcijas.


foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s