foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_bull Naujienų archyvas foto_s
foto_s
foto
2013-03-15
Radiacinės saugos centras dalyvavo jungtinėse Šiaurės ir Baltijos valstybių avarinės parengties pratybose
Kovo 14 d. Radiacinės saugos centras (RSC) dalyvavo jungtinėse Šiaurės ir Baltijos valstybių (Suomija, Švedija, Norvegija, Danija, Islandija, Estija, Latvija, Lietuva) avarinės parengties pratybose. Pratybų metu buvo imituojama branduolinė avarija vienoje Suomijos atominėje elektrinėje.

Prasidėjus pratyboms buvo sušauktas RSC Ekstremaliųjų situacijų operacijų centras, o šio centro operacinio vertinimo ir ekstremaliųjų situacijų prevencijos, laboratorinės kontrolės, visuomenės informavimo, informacijos valdymo ir administravimo grupės pagal kompetenciją analizavo imituotos avarijos užduotis, vertino galimą radionuklidų pasklidimą Lietuvos teritorijoje bei prognozavo gyventojų apšvitą, teikė rekomendacijas gyventojams, nagrinėjo kitų valstybių (pratybų dalyvių) interneto svetainėse teikiamą informaciją ir pan.

Per pratybas RSC bendradarbiavo ir keitėsi informacija su Ministro Pirmininko tarnyba, Užsienio reikalų ministerija, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu prie Vidaus reikalų ministerijos, Valstybine atominės energetikos saugos inspekcija, Aplinkos apsaugos agentūra ir Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos. RSC taip pat keitėsi informacija su Švedijos Radiacinės saugos agentūra (SSM) bei Danijos Avarijų valdymo agentūra (DEMA).

RSC pratybų metu dėl galimos taršos radionuklidais prevencijos teikė reikalavimus Valstybės sienos apsaugos tarnybai prie Vidaus reikalų ministerijos, Muitinės departamentui prie Finansų ministerijos, Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai, VĮ Tarptautiniam Vilniaus oro uostui, VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijai, Tarptautiniam oro uostui VĮ „Kauno aerouostas, VĮ Tarptautiniam Palangos oro uostui, Savivaldybės įmonei Šiaulių oro uostui, AB Lietuvos paštui ir UAB DHL Lietuva.

Pratybų metu įgytą patirtį RSC taikytų realios avarinės situacijos atveju.

foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s